Poland

Kolejne KRABy trafiły na wyposażenie 23. Pułku Artylerii z Bolesławca.

pokaż komentarz

@arche7897: A w 1939 Niemcy mieli czołgi z tektury.
Rosja wprowadza haubice 2S35 Koalicja-SW. W pełni automatyczne ładowanie, 12 (16?) strzałów na minutę, bezzałogową wieżę. Kraby maja półautomatyczne ładowanie, maksymalnie 6 strzałów na minutę.

@Mario7400: Ale wyjechałeś ...

Jak na razie wszystko co wiemy o Koalicji-SW to tyle co sami Rosjanie chcą ujawnić. Często niektóre, podawane parametry taktyczno-techniczne są zmieniane kilkukrotnie i trudno jest miarodajnie ocenić na ich podstawie rzeczywistą wartość bojową tego działa. A przecież parametry zastosowanej amunicji, szybkostrzelność, zasięg czy mobilność w wysokim stopniu świadczą o możliwościach każdego systemu uzbrojenia. W sumie najmniej wiemy o nowoczesnych pociskach precyzyjnych a to one były/są niejako pietą achillesową współczesnej artylerii rosyjskiej.

Sami Rosjanie podają, że ich nowa haubica jest lepsza od konstrukcji zachodnich, ale nie mówią o konkretnych rozwiązaniach i parametrach (m.in. porównując ją z PzH 2000 mówią o współczynniku 2.5÷3 razy większym). Może wyniki testów w jednostkach wojskowych pokażą jej rzeczywistą wartość pod warunkiem, że ujrzą światło dzienne.

https://www.defence24.pl/koalicja-sw-haubica-piatej-generacji-czy-rosyjski-system-propagandowy-analiza

To chyba najtrafniejsze podsumowanie tego co oni tam mają. A warto przypomnieć, ze mieli już mieć najlepszy na świecie czołg, czyli T-95 "czarny orzeł". Potem okazało się, że jedyny powstały egzemplarz miał wieżę zrobiona przez stolarza. Totem była T-14 armata która była tak nowoczesna, że już wiadomo, że na uzbrojenie nie wejdzie. Tak samo mieli najlepsze samoloty na świecie 5 generacji, czyli Su-57, PAK FA. Ale wersje wyprodukowane mają stare silniki, docelowe nigdy nie powstaną, więcej samolotów tez już nie powstanie. No i np. też Rosjanie mają najlepsze zestawy przeciwlotnicze na świecie. Które to zestawy zostały zmasakrowane w Syrii:

https://www.defence24.pl/syria-pogrom-pancyrow-przy-bezczynnosci-baterii-s-300-i-s-400

Dalej chyba już nie warto wymienić, co oni tam mają.

Football news:

Ødegaard is close to the rent in Sociedad. Ajax are also Interested in the Real Madrid midfielder
Ronaldo is being unnecessarily criticized. His partners, including Morata, are even worse. Ex-Inter player about the match with Juve
Koeman on Leonardo's words about Messi: When asked if I am Interested in Neymar or Mbappe, I would also say yes
The Pope met with Spezia and congratulated them on their victory over Roma: You won 4:2. In Argentina, we dance the tango, and this is music 2/4
The coach of the Mexican Tigres lit a cigarette during the game. He was suspended for one match
Arsenal approached Real Madrid regarding the lease of Edegra
Inter can sign Gomez only in the case of the sale of Eriksen. The Argentine likes Conte