Poland

List otwarty 400 lekarzy z Belgii - dość paniki! [ENG]

 •  

  pokaż komentarz

  @Dutch: Warto dodać, że nie tylko w Belgii służba zdrowia protestuje przeciwko absurdalnym i drakońskim obostrzeniom, zupełnie nieproporcjonalnym co do realnego zagrożenia wirusem.

  Już w maju Forbes donosił o otwartym liście do Donalda Trumpa wystosowanym przez ponad 600 amerykańskich lekarzy, w którym to krytykują oni absurdalne obostrzenia. Zwracając uwagę na ogromny zastój w służbie zdrowia, nikłą śmiertelność, a także plagę depresji i samobójstw spowodowanych przez lockdown.

  “Suicide hotline phone calls have increased 600%,” the letter said. Other silent casualties: “150,000 Americans per month who would have had new cancer detected through routine screening.”

  From missed cancer diagnoses to untreated heart attacks and strokes to increased risks of suicides, “We are alarmed at what appears to be a lack of consideration for the future health of our patients.

  W bardzo podobnym tonie wypowiadają się nasi rodzimi lekarze. Profesor Jacek Jass, kierownik Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego wylicza, że z powodu zaniedbań wynikających z rzekomej epidemii tylko do końca tego roku na nowotwory może umrzeć dodatkowe 5-10 tysięcy ludzi. "Ludzie są spanikowani, boją się wyjść z domu, nawet jeśli pojawiają się objawy. Ponadto służba zdrowia jest zamknięta i niewydolna"

  https://polskatimes.pl/przez-pol-roku-koronawirus-zabil-w-polsce-prawie-2-tysiace-osob-zaledwie-w-tydzien-tylu-polakow-umiera-z-powodu-nowotworow/ar/c1-15140520

  Z kolei Nikola Jennek z Polskiego Towarzystwa Onkologicznego informuje o dramatycznym spadku wykrywalności nowotworów. W niektórych placówkach nawet o połowę! Pacjenci przerażeni wizją zarażenia koronawirusem przestali zgłaszać się do lekarzy z objawami, przerywają terapię, skazując się tym samym na śmierć.

  https://www.politykazdrowotna.com/58678,onkologia-a-koronawirus-spadek-nowych-pacjentow-o-50-proc

  Nie tylko onkologia została sparaliżowana. Liczba wykrytych zawałów serca spadła o 1/3, a liczba wykrytych udarów o kilkadziesiąt procent:

  W kardiologii również jest fatalnie. Na łamach ostatniego Magazynu DGP prof. Grzegorz Opolski, kierownik I Katedry i Kliniki Kardiologii WUM stwierdził, że czasie pandemii nastąpiło zaś znaczące ograniczenie dostępu do kardiologicznej opieki ambulatoryjnej, rehabilitacji i leczenia szpitalnego. Wydłużyły się kolejki na procedury kardiologiczne, takie jak koronarografie, ablacje, przezskórne wszczepianie zastawek czy nieinwazyjną diagnostykę, w tym echo, tomografię i rezonans magnetyczny serca. Liczba hospitalizacji z powodu zawału serca – jak wyliczyli profesorowie kardiologii, którzy kierują oddziałami szpitalnymi – zmniejszyła się o ponad 30 proc.

  Neurologia? Także jest źle. Profesor Jarosław Sławek, prezes Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, kierownik Oddziału Neurologicznego i Udarowego w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku oraz kierownik Zakładu Pielęgniarstwa Neurologiczno-Psychiatrycznego w GUM, na łamach DGP stwierdził, że nie brakuje w ostatnich miesiącach pacjentów, którzy postanawiają przeczekać udar w domu. Tak, właśnie tak – PRZECZEKAĆ UDAR W DOMU. Są ludzie, którzy uważają, że będzie to dla nich mniej groźne, niżeli wizyta w szpitalu, w którym – jak się niektórym wydaje – „szaleje koronawirus”.

  https://bezprawnik.pl/ukryte-ofiary-koronawirusa/

  Chyba każdy inteligentny człowiek powinien sobie zadać pytanie: czy lepiej wierzyć lekarzom i specjalistom, czy panikarskim foliarzom, którzy przedawkowali filmy z żółtymi napisami o drugim Bergamo/Wuhan/Brazylii?

 • Football news:

  The Slovenian youth team wants to expel the tyrant coach: he is Against warm-UPS, forbids sleeping on planes and celebrating goals
  Ozil on the rapid match: I'll support Arsenal at the TV. I bet on a 4-1 win
  Alexey Miranchuk: It's nice to be Back in the game. We continue to work 🤙 🏻
  Liverpool will deliver food packages to families in need during the school holidays
  UEFA reprimanded Karabakh in a military salute on a match of League of Europe
  The Messi Foundation won a lawsuit against the ABC newspaper. They wrote about the organization's tax fraud
  Mbappe announced the death of 8-year-old Luca, who was battling cancer. The striker dedicated a goal to him on Saturday