Poland

LVMH przestanie stosować plastik w opakowanich

Firma zaprezentowała właśnie na walnym zgromadzeniu tzw. nową mapę drogową dotyczącą ekologii. Główny jej cel zakłada „zero pierwotnego plastiku” w opakowaniach do 2026 roku. To znaczy, że LVMH będzie korzystać wyłącznie z surowców biologicznych lub z plastiku pochodzącego z recyklingu lub surowców biologicznych.

Dodatkowo producent zobowiązał się, że ​​do 2026 roku 100 proc. surowców strategicznych będzie certyfikowanych w sposób zapewniający ochronę ekosystemów i zasobów wodnych.

LVMH ponadto zobowiązała się do zmniejszenia o 50 proc. emisji dwutlenku węgla związanej ze zużyciem energii w najbliższych 5 latach w porównaniu z rokiem 2019. Ma też do tego czasu zaopatrywać swoje sklepy i obiekty w 100 proc. w energię odnawialną.

O 55 proc. do 2030 roku, w porównaniu z 2019 rokiem ma zostać zmniejszona całkowita emisja gazów cieplarnianych na jednostkę wartości dodanej, bezpośrednie i pośrednie (w tym surowce, transport itp.), sklasyfikowane zgodnie z międzynarodowymi normami jako „zakres 3”.

Antoine Arnault, dyrektor ds. wizerunku i środowiska w LVMH poinformował też, że do 2023 roku 100 proc. nowych produktów będzie częścią tzw. „kreatywnego podejścia do obiegu zamkniętego w celu dalszego zmniejszenia ich wpływu na środowisko".

Football news:

Under is Interesting for Leipzig, Bayer and Eintracht. Roma estimates the winger at 15 million euros
Vladimir Petkovic: Switzerland will play in front of 30,000 Turkish fans. We will try to turn this to our advantage
Sociedad forward Isak is Interesting for Real Madrid and Man City. The transfer is estimated at 70 million euros
Bale to Italy: We understand that Wales are an outsider, but we will give our all on the field as always
Glick after 1:1 with Spain: For Poland, the Euro is just beginning
Muller-Gozensu after 4-2 with Portugal: No wonder you only ran for 60 minutes. You are playing in Italy
Spain will be in the play-offs, I'm sure. Alba about the Euro