This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Najwyższe obciążenie elektrowni w historii. System pod presją

Najwyższe obciążenie elektrowni w historii. System pod presją

Najwyższe obciążenie elektrowni w historii. System pod presją

W czwartek, 2 grudnia, polskie elektrownie pracowały z najwyższym obciążeniem w historii. Chwilowo przekraczało 27,5 GW. Poniedziałkowa rezerwa mocy jest już poniżej wymaganego minimum, ale do zagrożenia dostaw jeszcze daleko. To efekt rosnącego zapotrzebowania odbiorców w kraju i dużego eksportu.

 •  

  pokaż komentarz

  To efekt rosnącego zapotrzebowania odbiorców w kraju i dużego eksportu.

  Tak z ciekawosci... gdzie my exportujemy energie? Bo artykul na ten temat nic nie mowi ( ͡º ͜ʖ͡º)

 •  

  pokaż komentarz

  Istniał taki twór jak "Państwowa Agencja Atomistyki " czy on jeszcze istnieje? Ileż to już Waszych pieniążków pochłoneło to jałowe ciało? Prędzej słońce wzejdzie na zachodzie i zajdzie na wschodzie niż zobaczymy elektrownie atomową w naszym kraju!

  •  

   pokaż komentarz

   @Legion_PL: Państwowa Agencja Atomistyki zajmuje się dozorem jądrowym, a nie budową elektrowni jądrowych. PAA egzekwuje przestrzeganie norm bezpieczeństwa, wydaje zezwolenie na budowę itp. Trochę jakby narzekać na Państwową Inspekcję Sanitarną, bo nie otwiera nowych restauracji. https://www.gov.pl/web/paa

   Przygotowaniem procesu inwestycyjnego, badaniami środowiskowymi i lokalizacyjnymi etc. zajmuje się spółka Polskie Elektrownie Jądrowe (wcześniej PGE EJ 1). https://ppej.pl/

  •  

   pokaż komentarz

   @FOTA4Climate: Dzięki za korektę! Nie za bardzo siedzę w temacie, kiedyś przeleciał mi artykuł o jakiejś państwowej spólce zajmującej się powstanie elektrowni jądrowej w Polsce. Zarobki mają przyzwoite a efektów nie widać!

  •  

   pokaż komentarz

   @Legion_PL: Efektów nie widać, bo badania lokalizacyjne i środowiskowe to bardzo żmudna (ale potrzebna) praca, a efektem jest stos makulatury, którego większość z nas i tak nigdy nie zobaczy. Poza tym przygotowanie planu finansowania budowy jest też bardzo ważne, bo od tego może zależeć, czy elektrownia będzie kosztować x, czy może 2x (koszty kredytu to nawet ponad połowa łącznego kosztu inwestycji).

Podobne linki z tagiem #energetyka