Poland

Oficer brytyjskich służb specjalnych znaleziony martwy wewnątrz torby podróżnej

pokaż komentarz

W lecie 2010 roku funkcjonariusze brytyjskich tajnych służb poinformowali londyńską policję, że od paru dni nie mogą skontaktować się z jednym ze swoich ludzi. Stróże prawa weszli do mieszkania mężczyzny i znaleźli jego nagie ciało leżące w wannie, wewnątrz torby podróżnej zamkniętej na kłódkę.
Gareth Williams, trzydziestojednoletni Walijczyk pracujący dla słynnej brytyjskiej agencji wywiadu SIS (znanej szerzej jako MI6), zajmował mieszkanie na ostatnim piętrze eleganckiego budynku w sercu Londynu.

Do pracy w stolicy oddelegowany został z Rządowego Centrum Łączności odpowiedzialnego w Zjednoczonym Królestwie za wywiad radioelektroniczny. Gdy 23 sierpnia 2010 roku do jego mieszkania wszedł policjant, początkowo nic nie wskazywało na to, że w środku doszło do tragedii.

Lokal był czysty, w środku nie było śladów walki, ani narkotyków. Jedyne, co mogło niepokoić to niekoniecznie potrzebne o tej porze dnia światło oraz włączone ogrzewanie, jednak nie dziwiło to na tyle, aby policjant od razu zadzwonił po posiłki.

Czas na to przyszedł dopiero po bliższej inspekcji łazienki. Funkcjonariusz poczuł w niej nieprzyjemny zapach i zauważył czerwoną torbę podróżną o wymiarach około 80 na 50 centymetrów. Jako że, niezrozumiale, leżała w wannie, mężczyzna postanowił ją podnieść. Była zaskakująco ciężka, a gdy ją uniósł, z dna zaczął kapać czerwony płyn.

Football news:

Cherchesov's son had a successful operation after breaking his jaw. Recovery period - 4 weeks
Alberto Zaccheroni: Ibrahimovic had a greater impact on Italian football than Cristiano Ronaldo
Lucien Favre: Borussia can't rely too much on Holand. He played all the matches for the national team
Simone Inzaghi: Borussia is one of the top eight teams in Europe. Lazio need to play aggressively
Ramos missed Real Madrid's training session and most likely won't play Shakhtar
Cesar Azpilicueta: Sevilla beat Manchester United in the Europa League, but Chelsea at home should be ready for battle
Sergey Rebrov: When we beat Barcelona 4-0, Figo told me that we destroyed them