This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Papież: nie można żyć z zasiłków, praca daje godność

 •  

  pokaż komentarz

  @arkadiusz-dudzik: Bo to zapieprz ale na poziomie robola-małpy. Czy robi to Polak czy rusek czy helmut to nic nie zmienia, bo to i tak powtarzalne skręcanie wihajstrów, do którego ktoś dał małpom instrukcję.
  Z takiej pracy nigdy nie będzie nic ponad biedotę lub, jak się to teraz mówi- klasę średnią 4k brutto, bo ona nic nie tworzy, a tylko POWIELA. To jest poziom Chin, zanim chińskie "małpy" zaczęły na potęgę wynosić ZACHODNIE schematy, a państwo zaczęłoim w tym pomagać.
  U nas polskie "małpy" nic nie wynoszą, a państwo dodatkowo temperuje tych, którzy sami coś wymyślą. Poza tym, na skutek wieloletniej narracji równania w dół, czy jak kto woli "pomocy najuboższym/wyrównywaniem szans", urobiono w obywatelach przeświadczenie "a po co robić/mi się należy, jestem klasa średnia", wymagania większości Polaków kończą się na ciepłej wodzie w kranie i "aby na chlib było".

  Łącząc wszystko powyższe, mamy palety ciemnych, prostych ludzi bez ambicji, których jedynym marzeniem jest "aby na łep nie padało", a jak to zrealizują, to "aby ten sunsiod, któremu się chciało mioł gorzej"