Poland

Policja bez imienników na mundurach. Rzecznik: mieli prawo byli w szyku zwartym

 •  

  pokaż komentarz

  Pytanie za milion złotych gdzie jest dowódca? Braun udowodnił że dowódcy brak, bo długi czas możliwe że godzinę prosił o rozmowę dowódcę, któryś policjant wezwał dowódcę i ten przepadł bez wieści. Więc skoro dowódca nie chce wyjść do posła na sejm RP to sorry coś tu śmierdzi.

  @andrzej-roman: dowódca nie ma obowiązku meldować się posłom. I na całe szczęście.

  Poza tym nie ma co wierzyć rzecznikowi który w sytuacji z posłem skłamał mówiąc że ten sam wlazł do suki i nie chciał z niej wyjść, gdy filmy pokazują zupełnie co innego, czyli że senatora wpychano do suki, a gdy informował w suce że jest senatorem to go mimo to wepchnęli głębiej i nie pozwolili mu suki opuścić.

  Na filmikach które ja widziałem, to sam się tam władował nie chcąc puścić tego drugiego człowieka, a później nie chciał z niej wyjść. Zawsze zanim policja użyje siły podczas manifestacji to wzywa do opuszczenia jej przez osoby posiadające immunitet. I jeśli się w niej zostaje to nawet osoba z immunitetem musi się liczyć z tym, że może oberwać pałą lub gazem.

  Aha i co do zwartych oddziałów, dlaczego tutaj nagle imienniki nie są wymagane, a przy innych protestach już jakoś je nosić mogą?


  To zależy od tego, czy po prostu pięciu z patrolu ma postać koło manifestacji na wszelki wypadek, czy jest użyty pododdział zwarty. Policjanci nigdy nie mieli imienników na mundurach ćwiczebnych do ostatniej zmiany umundurowania. Nikt nie wpadł jednak na to co w przypadku, gdy policjanci są w pododdziale zwartym, ale bez zbroi do tłumienia protestów. Naprawiono to w pododdziałach zwartych używających zwykłego munduru ćwiczebnego zmianą rozporządzenia kilka lat temu.

 • Football news:

  Pioli about 2:2 with Napoli: One point is a good result
  Gattuso on Milan's penalty: the Rule needs to change. Jumping with your hands behind your back is another sport
  Milan will offer 25 million euros for Celtic defender Ayer
  Klopp on plans: Four years at Liverpool. After that, I want to do nothing for a year
  Rogers Pro 1:4 with Bournemouth: Leicester play well only 45 minutes after the break
  Inter and Roma are Interested in Garay
  Liverpool want to sell Lovren, not let Him go as a free agent. Zenit are Interested in the player