Poland

pro-Palestyńska demonstracja w Londynie

 •  

  pokaż komentarz

  @grim-jack: Według prawa międzynarodowego Izrael nielegalnie zaanektował wschodnią część Jerozolimy. Palestyńczykom się to niezbyt spodobało.

  Ogólnie od kilku tygodni dochodzi tam do starć z powodu mającego zapaść wyroku sądowego (który został odroczony) w sprawie wysiedlenia Palestyńczyków z terenu osiedla Szajch Dżarrah (gdzie mieszkają legalnie) na terenie Wschodniej Jerozolimy (nielegalnie zaanektowanej przez Izrael według prawa międzynarodowego). Ich miejsce mają zająć Żydzi (Izraelczycy).

  Unia Europejska niejednokrotnie informowała, że Izrael łamie prawo międzynarodowe i konwencję genewską, bo takie wysiedlenia są po prostu nielegalne. To taka sama sytuacja jakby Białoruś wjechała do Białegostoku, bo jest ich i wysiedliła stamtąd Polaków. No coś tu k***a nie gra.

  Wszystko to jest podsycane przez skrajnych izraelskich nacjonalistów. Zaplanowali oni trasę kontrowersyjnego "marszu żydowskiej flagi". Oczywiście policja zmieniła trasę tego marszu w obawie przed starciami z Palestyńczykami i zakazała Izraelczykom wstępu na Wzgórze Świątynne gdzie znajdują się protestujący Palestyńczycy (Ci którzy mają zostać nielegalnie wyrzuceni ze swoich mieszkań itd.).

  No i tak dziwnie wyszło, że ultraprawicowe grupy Izraelczyków przeszły przez Stare Miasto, by upamiętnić rozpoczęcie przez Izrael okupacji Palestyny (To jest ten marsz o którym mówiła @Mokraszparka. Nie ma to żadnego związku ze świętem żydowskim.).

  No i co się stało?

  Skrajni Izraelczycy przeszli. Starli się z Palestyńczykami, którzy odpowiedzieli na tę prowokację. Ale Palestyńczycy wycofali się do meczetu Al-Aksa obok Kopuły na Skale, gdzie wkroczyła izraelska policja i...zaczęła do nich strzelać. Rannych zostało 300 Palestyńczyków i 21 izraelskich policjantów.

  Palestyński Hamas zagroził Izraelowi, że jeśli nie wycofa swoich sił bezpieczeństwa z terenu meczetu Al-Aksa (znajdującego się na terenie Palestyny i który jest nielegalnie okupowany przez Izrael) to Hamas przeprowadzi atak. Ten atak (130 rakiet) miał być atakiem ostrzegawczym, a sam Hamas ma wiele większy arsenał do wykorzystania.

  W odpowiedzi Izrael poinformował Hamas, że jak ten się odważy jeszcze raz przeprowadzić jakikolwiek atak, to Izrael będzie przeprowadzał ataki trwające kilka dni.

 • Football news:

  Pau Torres: Spain will do everything to reach the next round of the Euro. You need to believe in yourself
  Enrique pro 1:1 with Poland: I expected more superiority from Spain. No one said that it would be easy
  Rodri ob 1:1 with Poland: We are very disappointed. The pitch was not in the best condition, but this is no excuse
  Alvaro Morata: Spain had a chance to beat Poland. I am grateful to Luis Enrique for his trust
  Kozlowski broke the Euro record by playing for Poland at 17 years and 246 days. He surpassed Bellingham
  For the first time since 1996, Spain has no wins after two rounds at the Euro. Then it reached the playoffs
  Alba-player of the match Spain - Poland. He has 1 selection and 83 accurate passes