Co sprawia, że w samochodzie czujemy się jak w domu? To oczywiście zaawansowana technologia, wydajny silnik, napęd na cztery koła, wygodne wnętrze i zgrabna sylwetka. Równie istotne są jednak przemyślane rozwiązania, z pozoru nieistotne detale, które na co dzień ułatwiają podróżowanie i to nie tylko kierowcy, ale także wszystkim pasażerom.

Gdzie odłożyć okulary, jak naładować telefon, gdzie schować butelkę z wodą, wreszcie co zrobić, by siatka z zakupami nie rozsypała się w bagażniku? Skoda znalazła na te pytania proste odpowiedzi i wykorzystała je w swoim najnowszym wcieleniu rodzinnego SUV-a.

Niezależnie w jakiej opcji wyposażenia wybierzemy auto: Style, bez względu, czy będzie to luksusowy i elegancki SUV w wydaniu Laurin&Klement, usportowiony , czy ekstremalny

Dla każdego coś mocnego

W każdym samochodzie znajdziemy najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa, asystentów jazdy i technologię, która sprawia, że jazda to czysta przyjemność. może być zarówno praktycznym miejskim SUV-em, samochodem, którym zapuścimy się na nieznane nieutwardzone szlaki, jak i autem sportowym o nieprzeciętnych osiągach. A wszystko dzięki nowemu silnikowi, który trafił pod maskę wersji .

Benzynowy czterocylindrowy silnik generuje aż 245 KM. To najmocniejsze serce dla . Nie każdy potrzebuje jednak przyspieszenia do setki na poziomie 6,5 sekundy, dlatego gama silników zaczyna się od oszczędnego benzynowego 1.5 o mocy 150 KM zestawionego z 7-biegową skrzynią automatyczną przez dwulitrowy silnik o mocy 190 KM z napędem na cztery koła i kilka wariantów mocy (od 150 do 200 KM) silnika wysokoprężnego 2.0 .

Wszystkie dostępne jednostki napędowe w przeszły modyfikacje. Do wyboru jest aż pięć zaawansowanych i wydajnych silników najnowszej generacji EVO Grupy Volkswagen. Tlenki azotu emitowane przez obie jednostki wysokoprężne są znacznie poniżej obowiązujących norm dzięki systemowi wpływającemu na redukcję poziomu spalin.

- Poprawiliśmy dostarczanie mocy silników EVO najnowszej generacji i sprawiliśmy, że są bardziej wydajne, jednocześnie zmniejszając emisję i . Jednostka 2.0 o mocy 180 kW, która debiutuje w SUV-ie , jest naszym najmocniejszym silnikiem. W porównaniu do swojego poprzednika jest lżejsza i jeszcze bardziej wydajna – mówi Johannes , członek zarządu Skoda Auto ds. rozwoju technicznego.

5 lub 7 osób, czyli 2 lub 3 rzędy siedzeń

jak przystało na rodzinne auto sporych gabarytów, może występować w standardowej, 5-osobowej wersji, albo z dodatkowym trzecim rzędem foteli. Wtedy zmienia się w przestronnego auto dla dużej rodziny, w którym wygodnie pomieści się aż 7 osób. I co ważne w bagażniku zostanie jeszcze sporo miejsca. A wszystko w aucie o długości 4,7 m, szerokości 1,88 m i rozstawie osi 2,79 m.

W wersji pięciomiejscowej pojemność bagażnika to 835 l. Składając oparcia tylnej kanapy, można ją zwiększyć do 2065 l. Opcjonalna elektryczna pokrywa bagażnika zapewnia łatwe otwieranie, a wirtualny pedał zapewnia dostęp do przestrzeni bagażowej za pomocą jednego ruchu nogi.

Funkcjonalność do kwadratu

Czy istnieje auto idealne? Patrząc na Skodę , można odnieść wrażenie, że tak. Atrakcyjne wizualnie, dynamiczne, z najnowszymi technologiami, oszczędne a do tego przestronne i funkcjonalne. W takim aucie świąteczny wyjazd czy podróż na ferie to czysta przyjemność. I to bez znaczenia czy do przejechania mamy 50, 150, czy 500 km. Po autostradach, drogach ekspresowych czy po szutrze.

Podróż umila nie tylko system rozrywki, radio z 10 głośnikami, ale przede wszystkim niedostrzegane na co dzień przemyślane rozwiązania . Na pokładzie nowego naliczyć ich można aż 45. Od tych dobrze znanych i cenionych, czyli skrobaczki do szyby z funkcją miarki bieżnika ukrytej w pokrywie wlewu paliwa, uchwytu na bilety na słupku A i parasoli w obu przednich drzwiach po lejek w pokrywie zbiornika płynu do spryskiwaczy.

Lista obejmuje także uchwyty na tablety na zagłówkach przednich siedzeń, składane stoliki w oparciach przednich foteli, niezliczone porty , a także uchwyt na kubek Easy Open. Co to znaczy? Umożliwia on kierowcy wygodne otwieranie umieszczonej tam butelki jedną ręką.

Do tego nie można pominąć haczyków na torby w bagażniku, automatycznie chowanej rolety, dwustronnej wykładziny oraz siatek służących do przewożenia i blokowania drobnych bagaży. To szczególnie ważne ze względu na bezpieczeństwo, o którym Skoda przy każdej okazji i na każdym kroku przypomina. Przykład? Luźno pozostawiony telefon w chwili zderzenia przy prędkości 50 km/h waży chwilowo około 10 kg.

Przygoda zaczyna się

o bezpieczeństwie mowa odświeżona Skoda oferuje ulepszone systemy bezpieczeństwa oraz dziewięć poduszek powietrznych. Opcjonalna funkcja reaguje w przypadku kolizji, aby zmniejszyć dotkliwość skutków wypadku. obejmuje od pięciu do ośmiu systemów asystujących, w tym predykcyjny tempomat Cruise Control, adaptacyjny asystent pasa ruchu Lane i ulepszoną wersję rozpoznawania znaków drogowych.

Niezależnie więc czy jedziemy w tę samą codzienną drogę do pracy, zabieramy dzieci do szkoły, czy wybieramy się na upragniony wakacyjny wyjazd, warto podróżować wygodnie i z klasą. W zależności od upodobania może to podróż w luksusowo wyposażonej Skodzie w wersji Laurin&Klement, sportowej odmianie lub usportowionym, ale mniej wyróżniającym się nadwoziu .

Jeśli do tego dołożymy trzy opcje wyposażenia, pięć rodzajów silników, dwa rodzaje napędów oraz 45 funkcji przygoda z największym SUV-em Skody może się rozpocząć już na etapie konfigurowania wymarzonego samochodu.

Materiał Promocyjny