212 metrów i 51 pięter - tyle mierzy najwyższy budynek biurowo-mieszkalny w Polsce, Sky Tower. Wieżowiec stojący w centrum Wrocławia przegonił poprzedniego lidera wysokości - Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, zaledwie o metr.

Decyzja o budowie pierwszego wrocławskiego drapacza chmur zapadła 10 sierpnia 2007, kiedy inwestor uzyskał pozwolenie na budowę. W grudniu zaczęły się prace nad fundamentami, a oficjalne wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę odbyło się w kwietniu 2008.

Sky Tower budowano cztery lata: w maju 2012 rok oddano do użytku znajdującą się na parterze galerię handlową, a w sierpniu - część biurowo-mieszkalną.

Wrocławski wieżowiec składa się z trzech budynków: W czteropiętrowym “podeście” wieży znajduje się galeria handlowa. Drugi budynek to wieża, zajmująca 48 pięter, z czego pierwsze 28 zajmują biura, pozostałe - mieszkania, których w Sky Tower jest 184. Ostatnia bryła to “żagiel”, liczący 19 pięter. Na pierwszych 11 znów znajdują się biura, a na samym szczycie - najbardziej ekskluzywne apartamenty.

Sky Tower posiada również taras widokowy - panoramę Wrocławia można podziwiać z 49.piętra.

Partnerem akcji #100momentów na 100-lecie niepodległości jest Kulczyk Investments. Wspólnie pokazujemy 100 gospodarczo-biznesowych wydarzeń z ostatnich 100 lat, które były istotne dla naszego kraju.