Poland

Właściciel Biedronki z kolejnym rekordem zysku i przychodów w 2020 roku

Jeronimo Martins Polska odnotowała w roku obrotowym, trwającym od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku, przychody operacyjne w wysokości 61,29 mld zł. Koszty operacyjne wyniosły ok. 58,12 mld zł, a zysk operacyjny wyniósł 3,17 mld zł.  Zysk netto właściciela Biedronki wyniósł nieco ponad 2,44 mld zł.

Wskaźnik EBITDA wzrósł o 9,9 proc., do 4,23 mld zł. Zysk EBITDA po raz pierwszy przekroczył 4 mld zł.

Jeronimo Martins Polska zapłaciła za 2020 rok 582,56 mln zł podatku dochodowego.

Biedronka zrealizowała 35 kampanii reklamowych w 2020 roku

Dobre wyniki spółka osiągnęła m.in. za sprawą wejścia w nowe kanały sprzedaży. "Mając na uwadze sytuacje i potrzeby konsumentów spółka wykazała zdolność do adaptacji i nawiązała współpracę z Glovo (firmą specjalizującą się w dostarczaniu wszelkiego rodzaju zakupów do domów). Usługa ta stała się dostępna w 28 największych miastach w Polsce, oferując klientom szeroką gamę produktów Biedronki z dostawą do domu. Inicjatywa ta umożliwia również spółce monitorowanie trendów w preferencjach i potrzebach polskich konsumentów w tym segmencie" - pisze zarząd w sprawozdaniu.

Na wyniki Jeronimo Martins Polska w roku pandemii wpłynęły również takie czynniki jak zmieniające się nawyki konsumentów oraz szybka reakcja sieci na te zmiany.

Właściciel Biedronki w 2020 roku zrealizował 35 kampanii reklamowych oraz zlecił produkcję około 200 ulotek handlowych, "których głównym celem było zwiększenie ruchu w sklepach i zachęcenie klientów do odwiedzin.” – pisze spółka w sprawozdaniu.  Jeronimo Martins Polska wprowadziło na rynek 196 nowych produktów marek własnych i kontynuowała rozwój tego typu asortymentu.

Karta lojalnościowa "Moja Biedronka" ma już ponad 9 milionów aktywnych użytkowników - napisano w sprawozdaniu.

„W 2021 roku wzrost sprzedaży nadal będzie strategicznym celem Biedronki. Spółka za priorytet  przyjmuje dalsze spełnianie potrzeb i oczekiwań polskich konsumentów poprzez ciągłe doskonalenie asortymentu i struktury kategorii oraz rozbudowę sieci poprzez realizację planu otwarcia i remontu sklepów” – informuje zarząd Jeronimo Martins Polska

Na koniec 2020 roku w Polsce działało 3750 kas samoobsługowych w 1100 sklepach Biedronki. Zatrudnienie dyskontera przekroczyło 70 tys. osób.

W tym roku właściciel Biedronki chce wydać 1,5 mld zł na remonty sklepów, centrów dystrybucyjnych oraz otwarcie 100 nowych placówek, zasilanych panelami fotowoltaicznymi.

Football news:

Flick about Muller and Hummels: There is no age at which players will be excluded from the national team
Beckham's Inter Miami broke a series of 7 matches without a win. Higuain made a double
Head of the UAF National Teams Committee Markevich: I don't know if Shevchenko is leaving the national team. He is on vacation
Man City will not be able to sign Kane after the transfer of Grealish. The club does not have such money (MEN)
16-year-old Borussia forward Mukoko wanted to end his career because of talk about his age
Laporta visited the location of Barca in Germany and greeted the players
Chernomorets from FNL-2 will be awarded the 3rd technical defeat in a row due to quarantine