Poland

Zasady poruszania się po autostradach i drogach ekspresowych

pokaż komentarz

@Morthgar: bo masz jechać skrajnie prawym, dostępnym pasem. to nie oznacza, że prawym, ale możliwie prawej krawędzi jezdni. jak jest prawy zajęty i jedziesz 160 to wyprzedzasz środkowym i zjeżdzasz na prawy. jak środkowy i prawy są zajęte, to lecisz lewym i zjeżdzasz na prawy (ostrożnie), a jeżeli to niemożliwe to na środkowy i dalej wyprzedasz aż na prawym się zwolni miejsce i wtedy na niego zjeżdzasz. tak się powinno jeździć i to zapewnia największą przepustowość na autostradzie. niestety polskie janusze, które dostały autostrady i ekspresówki, ale mózgów do tego już nie, nie potrafią zrozumieć i zapamiętać tej prostej zasady.

pomijam z litości używanie pasów rozbiegowych - tj. jazda do końca + zatrzymanie i kierunkowskaz albo wbijanie przy 50 km/h na autostradę w 1/3 długości. z drugiej strony denerwują mnie idioci, którzy lecą prawym bezmyślnie jak ktoś się chce włączyć i ma już dużą prędkość na rozbiegowym a autostrada jest pusta. zjazd na chwilę na lewy i powrót na prawy za zjazdem (łuk) jest nie tylko okazaniem kultury i współpracy, ale także znakiem posiadania mózgu i umiejętności bezpiecznej jazdy i przewidywania wydarzeń więcej niż 5 sekund do przodu. niestety często kierowcy są ślepi/głupi ablo jadą z mentalnością "ja i mój super-suv, lamusy na bok".

Football news:

Neymar: I owe Mbappe the adaptation in France and the joy of being here
Joao Felix was injured again. He will miss 10 days
The Bundesliga said goodbye to Monday's matches with Hoffenheim and Bayer zeros. Their cancellation was sought by fans
Mino Raiola: Borussia do not want to sell Holand in the summer. I respect this position, but this does not mean that I agree with it
Alexander Golovin: I enjoy giving such programs. This is my job
West Brom have scored 8 goals in their last 2 matches. For the previous 10 games, only 6 goals were scored
VAR did not count West Brom's goal for offside. Although the author of the goal was probably in the right position