Romania

Raul Rusescu a înscris două goluri pentru Giresunspor în meciul cu Bursaspor

Raul Rusescu

Raul Rusescu, atacantul formației Giresunspor, a înscris două goluri în victoria obținută de echipa sa pe terenul formației Bursaspor, scor 3-2, în runda cu numărul 14 din liga a doua turcă, potrivit Mediafax.

Kesim a deschis scorul în minutul 7, iar Rusescu a punctat în minutul 34, respectiv 51, prima reușită venind din lovitură de la 11 metri. Gazdele de la Bursaspor au micșorat diferența de scor pe final, după reușitele lui Akman și Seleznov, din minutul 79, respectiv 86.

La Bursaspor, Iasmin Latovlevici a fost folosit în prima repriză.

În urma acestei victorii, Giresunspor a urcat pe locul 10, cu 19 puncte. De partea celaltă, Bursaspor, formația lui Latovlevici, se află pe poziția a patra, cu 23 de puncte.

Raul Rusescu (31 de ani) evoluează la Giresunspor de la începutul acestui sezon, după ce s-a despărțit de FCSB. Atacantul a înscris șase goluri în actuala stagiune.