Romania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Seria victoriilor s-a frânt

Emilian Turcu a marcat 8 goluri FOTO: DAN ILLE

Scris de Gavril Nuțiu -  Divizionara A de handbal masculin CSM Oradea a pierdut meciul din deplasare cu CSM Făgăraș, contând pentru etapa a 7-a din Seria A.

Gazdele s-au impus cu scorul de 33-27 (14-12). Prin această înfrângere, CSM Oradea și-a întrerupt seria celor cinci victorii consecutive anterioare.

CSM Făgăraș s-a aflat la conducerea ostilităților pe tot parcursul partidei. În prima repriză, meciul a fost ceva mai echilibrat, scorul la pauză fiind 14-12. Orădenii s-au apropiat la un gol în debutul reprizei secunde, scoruri 14-13 (min 32), 15-14 (min 33), dar n-au izbutit să egaleze.

Din nefericire, gazdele s-au desprins în ultimul sfert de oră al întâlnirii, scorul final fiind 33-27.

Au jucat echipele:

CSM Făgăraș: Ivanov 1, Ursu, Florea, S. Popa – portari; Constantinescu 8 (1 din 7 m), Pasere 7, Cupu 7 (2 din 7 m), Mateoniu 5, Moga 3, Minea 2, Murariu, J. Popa, Ionescu, Manciu, Motrescu. Antrenor: Eugen Frățilă

CSM Oradea: Turturică, Duma – portari; Turcu 8 (4 din 7 m), Szász 4, Kirsch 3, Aungurenci 3, Sfârlea 3, Breban 2, Al. Farcaș 2, Al. Popa 1, Boșca 1, Bogdan, R. Radu, Mlinarcsik. Antrenor: Cosmin Liberț. Secund: Dan Pițigoi Etapa viitoare (prima din retur), CSM Oradea va juca în deplasre cu CSM Odorheiu Secuiesc.

Citiți principiile noastre de moderare aici!