Serbia

Фудбалери Пари Сен Жермена убедљиво савладали Милан, реми Селтика и Атлетика

ПАРИЗ – Фудбалери Пари Сен Жермена победили су Милан са 3:0 у дербију вечери 3. кола Лиге шампиона, Борусија из Дортмунда је славила у Њукаслу са 1:0, док су Селтик и Атлетико ремизирали 2:2.

ПСЖ је у мечу групе Ф повео против Милана голом Килијана Мбапеа у 32. минуту, а победу је потврдио Рандал Коло Муани у 53. минуту, после додавања Османа Дембелеа. Коначних 3:0 дело је резервисте Ли Канг-Ина, а поново је, као и за први гол, асистент био Варен Заире-Емери.

У другој утакмици исте групе Борусија је као гост савладала Њукасл са 1:0 и тако се вратила у трку за пласман у нокаут фазу. Гол одлуке постигао је везиста Феликс Нмеча у 45. минуту. Домаћин је имао много већи посед лопте и неколико одличних шанси, али није успео да избегне први пораз у Лиги шампиона ове сезоне. Најзанимљивији меч вечери одигран је у Глазгову, где је у групи Е Селтик два пута водио против Атлетика, али није успео да победи.

Фурунаши је дао гол за домаће већ у 4. минуту, али је Гризман наставио голгетерску серију и постигао осми гол на последњих шест мечева за Атлетико, када је налетео на одбитак после пенала који није искористио и послао лопту у мрежу у 25. минуту, преноси Танјуг.

Палма је у 28. минуту вратио вођство домаћину, али је Мората у 53. поставио коначан резултат. Атлетико је меч окончао са десеторицом, пошто је везиста Родриго де Паул искључен у 82. минуту због друге јавне опомене. Порто је у мечу групе Х после преокрета победио Антверп у Белгији резултатом 4:1, а хет-трик је постигао Еванилсон. Резултати: Група Е: Фејенорд - Лацио 3:1, Селтик - Атлетико 2:2.

Табела: Фејенорд 6, Атлетико 5, Лацио 4, Селтик 1. Група Ф: ПСЖ - Милан 3:0, Њукасл - Борусија Д. 0:1. Табела: ПСЖ 6, Борусија Дортмунд 4, Њукасл 4, Милан 2. Група Х: Барселона - Шахтјор 2:1, Антверп - Порто 1:4. Табела: Барселона 9, Порто 6, Шахтјор 3, Антверп 0.