Serbia

Pari Sen Žermen slavio u Mančesteru

Poveo je Pari Sen Žermen u šestom minutu golom Nejmara, koji je odbijenu loptu u šesnaestercu sanžnim udarcem sproveo u gol.

Izjednačenje Mančesteru je doneo Markus Rašford u 32. minutu, udarcem sa ivice šesnaesterca.

Pari Sen Žermen je ponovo poveo u 69. minutu, nakon što se Markinjos najbolje snašao u gužvi pred golom i ubacio loptu u mrežu.

Tačku na meč je postavio svojim drugim golom Nejmar, u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Mančester junajted je od 70. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je Fred dobio drugi žuti karton.

Pari Sen Žermen, Mančester i Lajpcig su osvojili po devet bodova, i u poslednjem kolu će se odlučivati o raspletu u grupi, dok je Bašakšehir sigurno poslednji, sa tri boda.

U poslednjem kolu, Pari Sen Žermen će dočekati Bašakšehir, dok će Mančester gostovati Lajpcigu.

Čelzi je pobedom, kolo pre kraja, obezbedio prvo mesto u grupi, dok je Sevilja sigurno druga. Obe ekipe su se već plasirale u osminu finala Lige šampiona.

Čelzi je poveo u sedmom minutu golom Olivijea Žirua, koji se odlično snašao u šesnaestercu i pogodio levi ugao gola.

Olivije Žiru je svojim drugim golom u 54. minutu duplirao prednost Čelzija, nakon odlične asistencije Matea Kovačića. Treći gol i het-trik Žiru je postigao u 74. minutu, posle odličnog udarca glavom.

Svoje sjajno veče, Olivije Žiru je krunisao četvrtim golom, iz penala u 83. minutu.

Ranije danas, Krasnodar je pobedio Ren 1:0, i tako obezbedio treće mesto u grupi i proleće u Ligi Evropa, dok Ren završava takmičenje kao poslednji.

U poslednjem kolu, Čelzi će dočekati Krasnodar, dok će Sevilja gostovati Renu.

Pobede Juventusa i Barselone

Fudbaleri Juventusa pobedili su večeras na svom terenu u Torinu Dinamo Kijev sa 3:0, u utakmici petog kola Grupe G u Ligi šampiona.

Crno-beli su poveli u 21. minutu golom Federika Kijeze, na dodavanje Aleksa Sandra, a prednost je udvostručio Kristijano Ronaldo u 57. minutu, kada mu je asistent bio Alvaro Morata. Morata je postavio konačan rezultat golom u 66. minutu, na asistenciju Kijeze.

Ronaldo je večeras postigao 750. gol u karijeri, od čega 132. u Ligi šampiona u 173 utakmice.

Utakmicu u Torinu sudila je Francuskinja Stefani Frapar i postala prva žena koja je sudila u najjačem muškom evropskom klupskom takmičenju.

Španski tim poveo je u 14. minutu golom Antoana Grizmana, a šest minuta kasnije strelac je bio Martin Brejtvejt. Konačan rezultat postavio je Osman Dembele pogotkom iz penala u 28. minutu.

U ekipi Barselone nije bilo nekolicine standardnih prvotimaca, zbog povreda ali i odluke trenera Ronalda Kumana da ih odmori. Između ostalih, večeras nisu igrali Lionel Mesi, Filipe Kutinjo i golman Mark Andre ter Stegen.

Barselona i Juventus su u prošlom kolu obezbedili plasman u nokaut fazu. Posle pet utakmica u Grupi G Barselona je prva sa svih 15 bodova, Juventus ima tri boda manje, a po jedan bod sakupili su Dinamo Kijev i Ferencvaroš.

U poslednjem šestom kolu, 8. decembra, Barselona će u velikom derbiju dočekati Juventus, a Dinamo Kijev će biti domaćin Ferencvarošu, u duelu u kome će biti odlučeno ko će na proleće nastaviti takmičenje u Ligi Evropa.

Dortmund u osmini finala, Briž ubedljiv protiv Zenita

Fudbaleri Borusije Dortmund plasirali su se večeras u osminu finala Lige šampiona, pošto su odigrali nerešeno 1:1 na domaćem terenu protiv Lacija, u utakmici petog kola Grupe F.

Domaća ekipa je povela golom Rafaela Gerera u 44. minutu, a konačan rezultat utakmice postavio je Ćiro Imobile golom u 67. minutu iz penala.

Borusija je osigurala osminu finala Lige šampiona zbog boljeg međusobnog učinka od ekipe Briža.

U drugoj utakmici u toj grupi, fudbaleri Briža pobedili su na svom terenu ekipu Zenita iz Sankt Peterburga sa 3:0.

Belgijska ekipa je povela golom Šarla de Ketelara u 33. minutu. U nastavku utakmice Hans Vanaken je golom sa „bele tačke“ u 58. minutu uvećao prednost Briža, a konačan rezultat postavio je Noa Lang golom u 73. minutu.

Na tabeli Grupe F Borusija je prva sa 10 osvojenih bodova, Lacio je na drugom mestu sa bodom manje, Briž se nalazi na trećem mestu sa sedam bodova, a ekipa Zenita je na poslednjem mestu sa jednim osvojenim bodom.

U poslednjem kolu ove grupe u direktnom duelu koji odlučuje o prolasku u osminu finala Lige šampiona, 8. decembra igraju ekipe Lacija i Briža, a u drugom meču Zenit dočekuje Borusiju.

Agent: Cheryshev is not going to leave Valencia. The coach trusts him
Bayern gave the midfielder Dayak Union on loan with a buyout option
Lampard on Mount: I moved to Chelsea at his age and it took me a year to find myself. And he already has so many games
Mbappe does not score for PSG 4 matches in a row. This is his worst streak since April-May 2018
Mourinho on Rashford's words: Go to Opta and draw your own conclusions. Liverpool - Manchester United-and so quite a loud match
Ronaldo: Real Madrid made a mistake by letting Hakimi go. Sometimes I say to myself: Imagine yourself and him - we would move at a good speed
Barcelona would not consider Messi's participation in the game with Athletic if it were not for the trophy match