Serbia

PSŽ SE OSVETIO MANČESTERU NA OLD TRAFORDU: Poker Žirua u Španiji, TROJKE Barselone i Juventusa, Sergeju samo bod u Nemačkoj VIDEO

REZULTATI MEČEVA

Fudbaleri Pari Sen Žermena večeras su u gostima pobedili Mančester junajted 3:1, u petom kolu Grupe H Lige šampiona.

Poveo je Pari Sen Žermen u šestom minutu golom Nejmara, koji je odbijenu loptu u šesnaestercu sanžnim udarcem sproveo u gol.

Izjednačenje Mančesteru je doneo Markus Rašford u 32. minutu, udarcem sa ivice šesnaesterca.

Pari Sen Žermen je ponovo poveo u 69. minutu, nakon što se Markinjos najbolje snašao u gužvi pred golom i ubacio loptu u mrežu.

Tačku na meč je postavio svojim drugim golom Nejmar, u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Mančester junajted je od 70. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je Fred dobio drugi žuti karton.

Pari Sen Žermen, Mančester i Lajpcig su osvojili po devet bodova, i u poslednjem kolu će se odlučivati o raspletu u grupi, dok je Bašakšehir sigurno poslednji, sa tri boda.

U poslednjem kolu, Pari Sen Žermen će dočekati Bašakšehir, dok će Mančester gostovati Lajpcigu.

Fudbaleri Juventusa pobedili su večeras na svom terenu u Torinu Dinamo Kijev sa 3:0, u utakmici petog kola Grupe G u Ligi šampiona.

Crno-beli su poveli u 21. minutu golom Federika Kijeze, na dodavanje Aleksa Sandra, a prednost je udvostručio Kristijano Ronaldo u 57. minutu, kada mu je asistent bio Alvaro Morata. Morata je postavio konačan rezultat golom u 66. minutu, na asistenciju Kijeze.

Ronaldo je večeras postigao 750. gol u karijeri, od čega 132. u Ligi šampiona u 173 utakmice.

Utakmicu u Torinu sudila je Francuskinja Stefani Frapar i postala prva žena koja je sudila u najjačem muškom evropskom klupskom takmičenju.

Španski tim poveo je u 14. minutu golom Antoana Grizmana, a šest minuta kasnije strelac je bio Martin Brejtvejt. Konačan rezultat postavio je Osman Dembele pogotkom iz penala u 28. minutu.

U ekipi Barselone nije bilo nekolicine standardnih prvotimaca, zbog povreda ali i odluke trenera Ronalda Kumana da ih odmori. Izmedju ostalih, večeras nisu igrali Lionel Mesi, Filipe Kutinjo i golman Mark Andre ter Stegen.

Barselona i Juventus su u prošlom kolu obezbedili plasman u nokaut fazu. Posle pet utakmica u Grupi G Barselona je prva sa svih 15 bodova, Juventus ima tri boda manje, a po jedan bod sakupili su Dinamo Kijev i Ferencvaroš.

U poslednjem šestom kolu, 8. decembra, Barselona će u velikom derbiju dočekati Juventus, a Dinamo Kijev će biti domaćin Ferencvarošu, u duelu u kome će biti odlučeno ko će na proleće nastaviti takmičenje u Ligi Evropa.

Fudbaleri Borusije Dortmund plasirali su se večeras u osminu finala Lige šampiona, pošto su odigrali nerešeno 1:1 na domaćem terenu protiv Lacija, u utakmici petog kola Grupe F.

Domaća ekipa je povela golom Rafaela Gerera u 44. minutu, a konačan rezultat utakmice postavio je Ćiro Imobile golom u 67. minutu iz penala.

Borusija je osigurala osminu finala Lige šampiona zbog boljeg medjusobnog učinka od ekipe Briža.

U drugoj utakmici u toj grupi, fudbaleri Briža pobedili su na svom terenu ekipu Zenita iz Sankt Peterburga sa 3:0.

Belgijska ekipa je povela golom Šarla de Ketelara u 33. minutu. U nastavku utakmice Hans Vanaken je golom sa "bele tačke" u 58. minutu uvećao prednost Briža, a konačan rezultat postavio je Noa Lang golom u 73. minutu.

Na tabeli Grupe F Borusija je prva sa 10 osvojenih bodova, Lacio je na drugom mestu sa bodom manje, Briž se nalazi na trećem mestu sa sedam bodova, a ekipa Zenita je na poslednjem mestu sa jednim osvojenim bodom.

U poslednjem kolu ove grupe u direktnom duelu koji odlučuje o prolasku u osminu finala Lige šampiona, 8. decembra igraju ekipe Lacija i Briža, a u drugom meču Zenit dočekuje Borusiju.

Čelzi je pobedom, kolo pre kraja, obezbedio prvo mesto u grupi, dok je Sevilja sigurno druga. Obe ekipe su se već plasirale u osminu finala Lige šampiona.

Čelzi je poveo u sedmom minutu golom Olivijea Žirua, koji se odlično snašao u šesnaestercu i pogodio levi ugao gola.

Olivije Žiru je svojim drugim golom u 54. minutu duplirao prednost Čelzija, nakon odlične asistencije Matea Kovačića. Treći gol i het-trik Žiru je postigao u 74. minutu, posle odličnog udarca glavom.

Svoje sjajno veče, Olivije Žiru je krunisao četvrtim golom, iz penala u 83. minutu.

Ranije danas, Krasnodar je pobedio Ren 1:0, i tako obezbedio treće mesto u grupi i proleće u Ligi Evropa, dok Ren završava takmičenje kao poslednji.

U poslednjem kolu, Čelzi će dočekati Krasnodar, dok će Sevilja gostovati Renu.

Neverovatan promašaj Marsijala na Old Trafordu.

NE PROPUSTITE

Okončane su sve utakmice večerašnjeg programa.

91. minut - Nejmar u nadoknadi donosi pobedu PSŽ-u u Mančesteru.

82. minut - Žiru postiže četvrti pogodak u Španiji, ovog puta sa penala.

Spektakularan pogodak Grizmana u Mađarskoj.

74. minut - Het-trik Žirua u Španiji.

74. minut - Lang postiže treći pogodak za Briž protiv Zenita.

70. minut - Fred dobija drugi žuti karton posle žustrog starta nad fudbalerom PSŽ-a.

69. minut - Markinjos vraća prednost PSŽ-u na Old Trafordu.

66. minut - Ćiro Imobile sa penala donosi egal Laciju u Nemačkoj.

66. minut - Morata postiže treći pogodak za Juventus večeras.

58. minut - Vanaken sa penala duplira prednost Briža protiv Zenita.

57. minut - Ronaldo je pogodio za Juventus.

54. minut - Drugi gol Žirua večeras.

46. minut - Počela su druga poluvremena na svim utakmicama.

45. minut - Okončana su prva poluvremena na svim utakmicama.

Loše vesti za ''milionere''.

44. minut - Gereiro je pogodio za Dortmund protiv Lacija.

33. minut - De Ketelare donosi vođstvo Klub Brižu protiv Zenita u Belgiji.

32. minut - Rašford je izjednačio rezultat na Old Trafordu.

26. minut - Dembele pogađa sa penala i donosi čak tri gola prednosti Barseloni u Mađarskoj.

21. minut - Kieza dovodi Juventus u vođstvo.

21. minut - Brajtvajt duplira prednost Barselone u Mađarskoj.

14. minut - Barselona vodi u Mađarskoj golom Grizmana.

8. minut - Žiru je pogodio za Čelsi u Španiji protiv Sevilje.

6. minut - Nejmar donosi prednost PSŽ-u na Old Trafordu.

1. minut - Utakmice su počele!

REZULTATI MEČEVA (18.55)

Lajpcig je poveo u 26. minutu golom Jusufa Poulsena. Marsel Sabicer je šutirao sa 25 metara, a lopta je zakačila Poulsena, promenila pravac i završila u golu.

Nordi Mukiele je golom u 43. minutu duplirao prednost Lajpciga, preciznim šutem sa 12 metara.

Bašakšehir se vratio u meč golom Irfana Kavečija u trećem minutu nadoknade poluvremena. Edin Višča je iz kornera prosledio loptu na ivicu šesnaesterca, a Kaveči iz prve uputio precizan šut.

Treći gol za Lajpcig je dao Dani Olmo u 66. minutu. Samo šest minuta kasnije drugim golom Irfan Kaveči je smanjio prednost Lajpciga.

Izjednačenje Bašakšehiru je svojim trećim golom doneo Kaveči u 85. minutu. Lajpcig ipak stiže do pobede u drugom minutu sudijske nadoknade golom Aleksander Sjorlota.

U narednom kolu, Lajpcig će dočekati Mančester junajted, i u slučaju pobede će se plasirati u osminu finala lige šampiona. Bašakšehir će gostovati Pari Sen Žermenu i njegove šanse da osvoje treće mesto u grupi su samo u domenu teorije.

U istoj grupi, kasnije večeras Mančester junajted dočekuje Pari Sen Žermen.

Ovom pobedom Krasnodar je obezbedio treće mesto i proleće u Ligi Evrope, dok će Ren završiti takmičenje kao poslednji u grupi.

Pobedonosni Gol za Krasnodar je dao Markus Berg u 71. minutu. On je izašao sam ispred golmana i rutinski poslao loptu u gol.

U istoj grupi, kasnije večeras se sastaju Sevilja i Čelzi.

Završene su utakmice u terminu od 18.55 minuta.

92. minut - Sorlot pogađa u nadoknadi i najverovatnije donosi pobedu svojoj ekipi na gostovanju u Turskoj.

86. minut - Het-trik Kavečija za egal u Turskoj. Kiša golova u Istanbulu

Informacija koja se pojavila u posednji čas, samo par sati pred početak utakmice.

72. minut - Kaveči ponovo pogađa za Bašakšehir i smanjuje zaostatak svoje ekipe.

71. minut - Berg je doveo Krasnodar u prednost.

66. minut - Dani Olmo uvećava prednost Lajpciga u Turskoj.

Počelo je drugo poluvreme na oba meča.

Okončana su poluvremena na obe utakmice.

45. minut - Kaveči smanjuje zaostatak Bašakšehira.

43. minut - Mukiele duplira prednost Lajpciga u Turskoj!

26. minut - Lajpcig vodi u Turskoj golom Jusufa Poulsena!

1. minut - Utakmice su počele.

Sastavi

Fudbaleri Bašakšehira na svom terenu dočekaće ekipu Lajpcigu, a obe ekipe još uvek imaju nade za prolaz u nokaut rundu takmičenja. Prvi meč u Nemačkoj okončan je pobedom domaćina od 2:0.

U drugom meču koji je na programu od 18.55 sastaju se ruski Krasnodar i francuski Ren. Ovo će biti biti direktan okršaj za plasman u Ligu Evrope pošto su iz te grupe plasman u nokaut fazu već ranije obezbedili Čelsi i Sevilja koji će večeras od 21 čas u Španiji odmeriti snage. Prvi meč u Lonodnu okončan je bez golova.

Derbi večeri igra se na Old Trafordu gde će Mančester dočekati PSŽ. Prvi meč u Parizu pripao je ''đavolima'' pa će tako ''sveci'' tražiti osvetu na Ostrvu.

Barselona oslabljena večeras gostuje u Mađarskoj ekipi Ferencvaroša koja nimalo neće biti lak protivnik. Prvi meč na Kamp Nou pripao je ekipi iz Španije koja je sa igračem manje uspela da dođe do ubedljive pobede. U istoj grupi Juventus će dočekati ekipu Dinama iz Kijeva za koji će ovaj meč biti od velikog značaja zbog borbe za plasman u Ligu Evrope.

Svakako najuzbudljivije biće u F gde čak tri ekipe imaju šanse za prolaz u narednu rundu takmičenja. Lacio je izgubio šansu za prolaz u nokaut fazu, ali verujemo da će iskoristiti priliku da dođe i Lige Evope i tako ivzče sezonu.