Serbia

Скупо плаћене грешке, пораз фудбалера Звезде од Лајпцига у Лиги шампиона

ЛАЈПЦИГ – Фудбалери Црвене звезде поражени су вечерас од Лајпцига 3:1 (1:0) у утакмици трећег кола Г групе Лиге шампиона. Немачки тим казнио је грешке црвено-белих и до тријумфа дошао головима Давида Раума у 12, Ћавија Симонса у 59. и Данија Олма у 84. минуту.

Једини стрелац за Црвену звезду био је Марко Стаменић у 70. минуту, преноси Танјуг.

Пораз српског шампиона могао је да буде и тежи, али је голман Омри Глазер поново имао неколико сјајних одбрана. Црвено-бели су у 28. минуту остали без пенала, након што је судија Хозе Марија Санчез из Шпаније прво показао на белу тачку после старта Кастела Лукебе над Питером Олањинком, али је после позива из ВАР собе и провере снимка променио одлуку.

Стрелци су били Мануел Аканџи у 48. и Ерлинг Халанд у 67. из пенала и 86. минуту. Гол за Јанг Бојс постигао је Мехак Елиа у 52. минуту. На табели води Сити са максималних девет бодова, Лајпциг има шест, а Јанг Бојс и Звезда по бод. У наредном колу, 7. новембра, Звезда дочекује Лајпциг а Сити је домаћин Јанг Бојсу.