This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

„Црно-бели” кренули „стотком”

Кошаркаши „црно-белих”, једни од фаворита у новој сезони Еврокупа, победом су почели у Хамбургу: Тауерс – Партизан 97:106 (24:28, 16:33, 26:27, 31:18). Гости су сјајно одиграли у првом полувремену и тај ниво су задржали до краја треће четвртине, али су у последњој допустили домаћину да им се примакне на девет поена.

Ретко се догађа да неки тим с толико изгубљених лопти (Партизан 22, Хамбург 8) и победи и постигне више од сто поена, а црно-бели су то успели. Тренеру Жељку Обрадовићу остаје да настави да уиграва екипу (девет нових играча стигло летос) и да спреми играче за тако агресивну игру (на ивици фаула, па чак и преко тога) какву је немачки састав пружио у последњој деоници.

И поред шест изгубљених лопти у првој четвртини, „црно-бели” су имали предност на њеном завршетку (28:24), а онда су у наредних десет минута потпуно разбили домаћина. Поред вође тима Пантера, који је уписао 19 поена у првом полувремену (6-6 за два, 1-4 за три, 4-4 за један, 5 додавања, индекс 31), добар учинак су имали и плејмејкери Мадар и Мур: обојица по 11 поена, тројке без промашаја (3-3).

Партизан је постигао 61 поен за првих 20 минута и поред тога што се Ледеј није уписао у стрелце. Читав посао завршила је спољна линија, углавном погоцима ван линије за три поена (64,3 %, 9-13, до одласка на одмор), мада је и шут са „пенала” био беспрекоран (8-8, 100 %). Тренер Обрадовић је све време инсистирао на чврстој одбрани, чак и када је предност била изнад 20 поена (18. мин, 55:33, 57:35).

Дангубић и Загорац су до тог тренутка завршили важан део посла у одбрани, као и млади центар Копривица. Талентовани израелски кошаркаш Мадар је у тренуцима када није ишло црно-белима, показао да ће бити њихово значајно појачање (иако је у завршници олако изгубио неке лопте).

До средине треће четвртине црно-бели нису показивали намеру да смање гас. Дангубић и Пантер су постигли шест поена из два напада (67:43), затим је Мур постигао своју нову тројку за „плус 28” (71:43). Од 30. минута (87:63) предност је почела да се топи у јурњави по целом терену коју су наметнули домаћини, али разлика никада није била мања од девет поена.

Дворана: Едел оптикс. Гледалаца: 1.579. Судије: Перез (Шпанија), Бисанг (Француска), Исгудер (Турска).

ТАУЕРС: Џ. Браун 18 (тројке 3-8), З. Браун 15 (3-7), Ди Лео 6 (0-1), Хомсли 21 (4-10), Мајснер 7 (1-5), Кристен (0-2), Коцар 14, Хајнрих 10 (0-1), Холац 6 (0-1). Тренер: Каљес.

ПАРТИЗАН: Пантер 26 (1-8), Лeдеј 8 (2-4), Загорац 6, Аврамовић 7 (1-2), Копривица 6, Дангубић 10 (2-3), Смаилагић 13 (0-1), Мур 17 (5-6), Трифуновић (0-2), Мадар 13 (3-4). Тренер: Обрадовић.