Serbia

(UŽIVO/VIDEO) CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN! Malo poena, crno-beli vode posle 10 minuta!

Branilac trofeja Partizan ima priliku da na istom mestu kao i prethodne dve godine dođe do trećeg vezanog trofeja Kupa, dok bi crveno-beli da prekinu seriju crno-belih i posle 2017. godine opet dođu do pehara.

Dvorana: Čair, Sudije: Jovčić, Belošević, Nikolić

CRVENA ZVEZDA: Panter, Braun, Davidovac, Lazić, Beron, Dobrić, Gist, Jagodić-Kuridža, Dženkins, Simanić, Odžo, Štimac.

PARTIZAN: Volden, Zagorac, Pejdž, Mekadu, Stefanović, Jaramaz, Veličković, Birčević, Janković, Tomas, Trifunović, Mozli

10. minut - Markus Pejdž koristi livadu ispred sebe i poentira. Na drugoj strani vraća Lorecno Braun, a Džejms Gist pravi veliku glupost i poklanja dva bacanja Partizanu u poslednjoj sekundi.

8. minut - Kevin Panter za tri, težak šut, ali i pogodak Amerikanca, Volden na drugoj strani za dva.

6. minut - Bili Beron pogađa i dolazi do prvih poena. Na drugoj strani istom merom vraća Veličković.

5. minut - Ponovo Štimac dobar u reketu za nove poene, ali odmah stiže odgovor Jaramaza.

3. minut - Ognjen Jaramaz krade loptu i poentira u kontri.

2. minut - Serija promašaja na obe strane i onda prvi poeni za Zvezdu, siguran pod košem Vladimir Štimac.

21.00 - Utakmica je upravo počela!

20.55 - Sve je spremno za početak finala!

20.45 - Evo kakva je trenutno atmosfera u Nišu:

20.42 - Hala "Čair" već je popunjena do poslednjeg mesta i sve je spremno za početak velikog spektakla.

20.35 - Finalisti su do meča za pehar prošli kroz trnovit put, naročito Crvena zvezda koja je u polufinalu savladala Megu trojkom Bilija Berona na sekund do kraja utakmice, dok je Partizanu bilo teže da prebrodi Borac iz Čačka u četvrtfinalu, nego FMP sa kojim je imao lakši posao u polufinalu Kupa.

20.21 - Treba napomenuti i to da je Partizan dve godine za redom osvajao trofej Kupa upravo pobedama nad Crvenom zvezdom. Prošle godine posle velike drame bilo je 76:74, dok je 2018. bilo 81:75 za crno-bele.

20.09 - Što se tiče osvojenih titula Partizan je i tu u prednosti sa sedam trofeja, dok ih Crvena zvezda ima šest, tako da će večeras imati priliku da se ponovo izjednači sa večitim rivalom.

20.00 - Meč Crvene zvezde i Partizana biće sedmi duel dve ekipe u finalu Kupa Radivoja Koraća. Od osnivanja takmičenja 2003. godine crno-beli su bili bolji četiri puta, dok su crveno-beli samo u dva navrata izlazili iz utakmice kao pobednici.

19.41 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen finalnom meču Kupa Radivoja Koraća u Nišu između Crvene zvezde i Partizana. Uz informer.rs pratite uživo dešavanja iz Čaira.