Serbia

(VIDEO) SERIJA A: Ronaldo eksplodirao, Iguain spasio Milan na Sardiniji

U uvodna tri kola Serije A Kristijano Ronaldo je pokušavao, šutirao do iznemoglosti, promašivao, nervirao se, ali na kraju dočekao gol. Razbio je maler i na kraju sam doneo trijumf crno-belima.

Juveo je otpor gostiju slomio tek u drugom delu utakmice. Ronaldo je u 50. minutu u gužvi bio snalažljiv i udarcem iz peterca kaznio grešku defanzivaca Sasuola pošto su ga ostavili samog pred golom.

Prvi gol bio je uz dosta sreće, ali ne i drugi. Samo 15 minuta kasnije, Kristijano  je lepo prošao kroz odbranu Sasuola, prihvatio loptu koju mu je poslao Emre Džan i poslao loptu u donji desni ugao.

U nastavku je imao šansu da postigne bar još dva pogotka, ali je prokockao dva zicera. Sasuolo je u finišu u 91. minutu smanjio na 2:1 pogotkom Babakara.

Daglas Kosta je na kraju meča dobio crveni karton, zasluženo. Prvo je udario laktom Di Frančeska, a onda ga i pljunuo.

Ekipe Milana i Kaljarija podelili su bodove danas na "Sardagena areni" odigravši 1:1. Već u četvrom minutu je Žoao Pedro doveo domaćine u prednost. Gosti su bezuspešno pokušavali da izjednače do kraja poluvremena, ali to im nije uspelo.

Međutim, nakon desetak minuta u nastavku, Gonzalo Iguain je iskoristio grešku odbrane Kaljarija i doneo izjednačenje Milanu. To je bio i konačan rezultat utakmice i pored toga što su i jedni i drugi do kraja susreta želeli da dođu do trijumfa.

Saša Lukić nije ulazio u igru u remiju Torina sa Empolijem 1:1. Darko Lazović igrao je od 58. minuta u pobedi Đenove nad Bolonjom 1:0.