Serbia

Звезда изгубила од Лајпцига, Сити славио против Јанг Бојса

Фудбалери Црвене звезде изгубили су вечерас у гостима од Лајпцига са 1:3, у утакмици трећег кола Групе Г Лиге шампиона. Лајпциг је повео головима Давида Раума у 12. и Ћавија Симонса у 59. минуту, Марко Стаменић у 70. минуту смањио на 2:1, а коначан резултат поставио је Дани Олмо у 84. минуту.

Мануел Аканђи је довео Сити у вођство у 48. минуту, Јанг Бојс је одговорио после четири минута голом Мешака Елије, да би победу енглеском тиму донео Ерлинг Халанд у 67. минуту са пенала и поготком у 86. минуту.

Сити је први на табели са девет бодова, Лајпциг је други са шест, док Јанг Бојс и Црвена звезда имају по један бод на свом конту.

Фудбалери Звезде ће у наредном колу најјачег европског такмичења дочекати Лајпциг, док ће Сити угостити Јанг Бојс, преноси Бета.

Звезда је прва запретила на Ред Бул Арени, у трећем минуту, али је лопта после ударца Ин Бом Хванга отишла поред стативе. Након тога, Лајпциг је преузео контролу, имао је лопту у свом поседу и успео је у 12. минуту да стигне до вођства.

Све је почело након што је Мирко Иванић изгубио лопту на својој половини, а она је на крају преко Ћавија Симонса стигла до Раума који је остао сам по левом боку и послао је кроз ноге Омрију Глазеру.

Пет минута након тог гола, Лајпциг је имао две добре прилике да дуплира предност, али је то спречио Звездин голман сјајним интервенцијама. Најпре је зауставио ударац Јусуфа Поулсена и послао лопту у корнер, а после корнера је интервенисао још боље након ударца Кастела Лукебе главом.

Црвено-бели су, после великог притиска Лајпцига, успели да запрете у 23. минуту, али је голман домаћег тима осујетио добре покушаје прво Иванића, а потом и Милана Родића после корнера. Тај ударац Родића главом био је и први Црвене звезде у оквир гола.

Бењамин Хенрикс је у 28. минуту срушио Питера Олањинку, судија Хосе Марија Санчес је одмах показао на пенал, али је ипак после прегледаног снимка променио одлуку.

Звезда је у другом делу првог полувремена играла боље него на старту меча, али није успела да стигне до изједначења, па је домаћи тим на одмор отишао с голом предности.

Црвено-бели су нападали на старту другог полувремена, притискали су домаћи тим, али нису искористили неколико добрих ситуација. Уместо изједначења, уследила је казна на другој страни у 59. минуту када је Симонс сјајним голом са више од 20 метара дуплирао предност Лајпцига.

Након примљеног гола, Звезда је поново упала у кризу, а Лајпциг је после само неколико минута могао да реши питање победника. Ипак, Глазер је зауставио прво ударац Кевина Кампла, потом и шут Опенде из слободног ударца и на крају покушај Симонса.

Звезда је успела да одговори и да у 70. минуту смањи на 2:1. Драговић је шутирао, лопта је на путу ка голу закачила једног играча Лајпцига и стигла до Стаменића који је послао у мрежу домаћег тима.

Тачку на овај меч ставио је Олмо у 84. минуту када је после корнера, велике гужве у казненом простору и пречке послао лопту иза леђа голмана Звезде.