Calcitke oddale prvi niz v sezoni, a ostale neporažene

sreda, 25. 10. 2023; 20.20 Osveženo: 1 minuta

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

1. DOL, ženske, 5. krog

0,02

termometer

Avtorji: M. P., STA

Odbojkarice Calcita Volleyja so v petem krogu državnega prvenstva zabeležile še peto zmago. Dobile so drugi derbi sezone, po zmagi nad Novo KBM Branikom so bile boljše še od lanskih tekmic v finalu prvenstva, igralk Gen-I  Volleyja. Novogoričanke pa se lahko pohvalijo, da so Kamničankam vzele prvi niz v sezoni, izid tekme je bil namreč 1:3 (22, -22, -13, -23).

Calcit Volley
Sportal Kamničankam gladko prvi veliki derbi sezone

Primorke so bile Gorenjkam enakovredne v treh od štirih nizov. V prvem so gostje sicer ves čas vodile, po zaostanku 18:20 pa so domače po zaslugi dobrih servisov Žane Godec prišle do petih zaporednih točk, Tia Koren je z blokom postavila izid 23:20. Calcit se je dvakrat še približal na dve točki zaostanka, po napaki Maše Pucelj pa je bilo niza konec.

V drugem nizu so domače zadržale zbranost, vodile tudi za tri točke, njihovo zadnje vodstvo pa je bilo pri izidu 11:10, Andjelka Radišković je s servisi poskrbela za pet zaporednih točk in preobrat. Do konca se sicer Novogoričanke niso dale, spet so se povsem približale, toda končnica je vendarle pripadla gostjam.

Po tretjem, ki so ga gladko dobile Kamničanke, je bilo videti, da reči prihajajo na svoje mesto. Toda žilave gostiteljice premoči niso hotele priznati. Še pri izidu 22:20 so bile še v prednosti, toda Gorenjke so s štirimi zaporednimi točkami prišle do zaključne žoge, drugo so tudi izkoristile.

Pucelj je bila s 25 točkami najučinkovitejša igralka tekme, Radišković jih je k zmagi prispevala 17, pri domačih jih je Pia Blažič dosegla 19, Koren pa se je izkazala z 12 in petimi bloki.

Do zmage v malem derbiju proti Sip Šempetru so prišle tudi igralke Nove KBM Branika, tudi one se do treh točk niso sprehodile, tudi one so zmagale s 3:1 (21, 13, -22, 13). Po dveh nizih sicer ni kazalo, da bi se tekma lahko zavlekla, toda Šempetranke so dobile tretji niz in nekoliko zakuhale položaj. Toda ne za dolgo časa, v četrtem nizu so bile Mariborčanke spet prave in so tekmice povsem nadigrale.

Iza Mlakar je dosegla 25 točk, sestri Klara in Nika Milošič pa skupaj kar 11 blokov (6+5).