Dobovec remiziral na uvodni tekmi Lige prvakov

Med strelce sta se vpisala Žiga Čeh in Klemen Duščak

D. S. | 25. oktober 2023 ob 22.15

Podčetrtek - MMC RTV SLO, STA

Dobovec je v uvodnem kroga turnirja Lige prvakov v futsalu v Podčetrtku remiziral z romunskim Galatijem (3:3). V četrtek se bo šestkratni slovenski prvak pomeril s francosko ekipo Etoile Lavalloise, v soboto pa s portugalsko Benfico.

Gostitelje enega od osmih turnirjev v najbolj imenitnem klubskem tekmovanju na stari celini je v vodstvo popeljal Žiga ČehKlemen Duščak (20.).

Izbranci trenerja Kujtima Morine so v drugem polčasu izgubili nadzor nad tekmeci. Romuni so najprej med 26. in 33. minuto tekmo postavili v začetno izhodišče, potem ko sta zadela Vladut Dudau in Alan Sasse, v 36. minuti pa so domači nogometaši doživeli "hladno prho" po golu, ki jim ga je zabil Bosneaga Matei.

Gostitelji niso vrgli puške v koruzo, v izdihljajih tekme so pritisnili na vrata Galatija in prek Duščka v 37. minuti izenačili na 3:3, kar je bil tudi končni izid razburljivega dvoboja.

Na prvi današnji tekmi v Podčetrtku sta se Benfica in Etoile Lavalloise razšla z neodločenim izidom 2:2.

Iz skupine 4, v kateri igra Dobovec, se bodo v elitni del tekmovanja prebile tri najboljše ekipe, kar velja še za skupine od 1 do 3. V skupinah od 5 do 8 pa bodo napredovali le zmagovalci skupin. Elitni del lige prvakov, v njem bo 16 ekip v štirih skupinah, bo na sporedu med 28. novembrom in 3. decembrom. Zmagovalci skupin se bodo uvrstili na finalni turnir lige prvakov, ki bo v prvem tednu maja 2024.

Dobovec se je vselej uvrstil med 16 najboljših ekip v Evropi. Leta 2021 je zaigral tudi na finalnem turnirju osmerice v Zadru. Letošnjo sezono, svojo sedmo v najbolj imenitnem klubskem tekmovanju, začenja kot šestorangirana ekipa. Naslov prvaka Lige prvakov brani španska Mallorca.