Slovenia

Klara Lukan na SP-ju v cestnem teku postavila državni rekord

T. O. | 1. oktober 2023 ob 13.11

Riga - MMC RTV SLO, STA

Klara Lukan je na svetovnem prvenstvu v cestnih tekih v Rigi v teku na pet kilometrov z državnim rekordom 15 minut in 25 sekund zasedla 10. mesto.

Članica celjskega Kladivarja - med evropskimi tekačicami je bila tretja - je za sedem sekund popravila prejšnjo rekordno znamko iz 22. aprila, ko je za več kot pol minute zrušila 23 let star rekord Helene Javornik.

Zmagala je Kenijka Beatrice Chebet, dobitnica dveh medalj na prejšnjih dveh SP-jih na stadionskem teku na pet kilometrov. Odtekla je rekord prvenstev 14:35.

Pred Klaro Lukan sta bili od evropskih predstavnic hitrejši le Nadia Battocletti na petem mestu z italijanskim rekordom (14:45) in na osmem mestu Britanka Verity Ockenden (15:18).

Liza Šajn, druga slovenska predstavica v Rigi na tej razdalji, je osvojila 24. mesto z osebnim rekordom 16:14.