sreda, 25. 10. 2023; 21.20 Osveženo: 0 minut

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

icehl, 25. oktober

0,41

termometer

Avtorji: S. K., Pe. M.

Negativna serija hokejistov HK SŽ Olimpije na domačih tekmah v ligi Ice se nadaljuje. Zmage v tem tekmovanju na domačem ledu ne poznajo že vse od 2. decembra lani, danes so niz podaljšali s porazom proti sila neugodni madžarski ekipi Fehervar AV19. Ta je po zaostanku z 2:3 v zadnji četrtini prišla do zmage s 4:3 in pokazala, zakaj je pri vrhu lestvice.

IceHL: HK Olimpija - Bolzano
Sportal Olimpija ostaja brez domače zmage, je pa tokrat klonila šele v podaljšku

Podlipnik se bo dokazoval na Predarlskem

Matic Podlipnik bo oblekel dres Pioneers Vorarlberg. | Foto: Grega Valančič/Sportida Matic Podlipnik bo oblekel dres Pioneers Vorarlberg. Foto: Grega Valančič/Sportida

Moštvo Pioneers Vorarlberg je po poškodbi finskega branilca Ollija Vanttaje poiskalo novo moč. Vsaj začasno jo je našlo v slovenskem branilcu Maticu Podlipniku, ki v tej sezoni ni imel kluba, v lanski pa je igral na Slovaškem. Enaintridesetletnik se bo poskušal na petih tekmah do reprezentančnega premora dokazati in vključiti v ekipo.

O morebitni dolgoročni pogodbi pa naj bi se, tudi na podlagi zdravstvenega stanja Vantaje, odločili med premorom, poročajo avstrijski mediji. Če bo dovoljenje za nastop prispelo pravočasno, bi Podlipnik za klub, katerega član je tudi slovenski napadalec Luka Maver, lahko zaigral že v sredo, ko bodo gostili vodilni Beljak (Robert Sabolič, Blaž Tomaževič).