Slovenia

PSG z visoko zmago upravičil vlogo favorita v dvoboju z AC Milanom

Pred nocojšnjim obračunom 3. kroga elitne Lige prvakov med Paris Saint Germainom in AC Milanom je bilo jasno, da v tako zahtevni skupini F, kjer sta poleg omenjenih velikanov še odlični zasedbi Newcastla in dortmundske Borussije, šteje vsaka točka. Morebiten poraz bi tako Parižane kot rdeče-črne oddaljil od napredovanja v izločilne boje. Glavni delilec pravice je Slavko Vinčić. Tekmo lahko pravkar v živo spremljate na Kanalu A in VOYO.

Pri gostih iz svetovne prestolnice mode se v začetku sezone ubadajo s številnimi poškodbami nosilcev igre, kar se predvsem odraža na rezultatih v domači Serie A, medtem ko so v uvodnih dveh krogih najelitnejšega klubskega tekmovanja na svetu v tako imenovani skupini smrti dvakrat remizirali.

Glede na igralski kader moštvi zagotovo konkurirata za eno od prvih dveh mest v skupini, ki vodita v izločilne boje. Toda uvodni tekmi sta pokazali, da bosta tako angleški Newcastle, ki je varovance trenerja Luisa Enriqueja odpravil s prepričljivih 4:1, kot tudi dortmundska Borussia zelo visoki oviri na poti do uresničitve želenega cilja.

Sam uvod obračuna na Parku princev je pričakovano pripadel domačim nogometašem, ki so predvsem preko hitronogega Kyliana Mbappeja skušali ogroziti gostujoča vrata. Po začetnem pritisku Mbappeja in druščine je italijansko moštvo vzpostavilo ravnotežje sprva v zvezni vrsti, nato pa so začeli nizati napade, iz katerih bi lahko iztržili več. Predvsem napadalni trojček rdeče-črnih Christian Pulišić - Olivier Giroud - Rafael Leao je veliko kombiniral okoli šestnajstmetrskega prostora domačih, a brez želenega učinka.

Vse do 32. minute smo spremljali obračun na sredini igrišča, kjer si ne eno ne drugo moštvo ni uspelo priigrati večje prevlade, zatem pa je udarila naveza Warren Zaire-Emery - Kylian Mbappe. Prvi se je lepo otresel tekmeca na sredini igrišča in nato podal do prostega Mbappeja, ki je v samostojnem prodoru iz ravnotežja vrgel Fikaya Tomorija in neobranljivo meril v levi spodnji kot maignanovih vrat za zasluženo vodstvo PSG-ja z 1:0. Do konca prvega dela igre nismo videli praktično ničesar omembe vrednega, tako da so domači na veliki odmor odšli z minimalno prednostjo.

Če smo za večji del prvega polčasa zapisali, da ni prinesel večjih vznemirjenj, pa smo že v 3. minuti nadaljevanja bili priča novemu zadetku. V polno je sicer merila poletna okrepitev Parižanov Ousmane Dembele, a je bil omenjeni zadetek razveljavljen zaradi predhodnega prekrška Manuela Ugarteja nad Yanusom Musahom. Kar se ni izšlo v 48. minuti, se je na veliko veselje domačih navijačev pet minut pozneje; torej v 53. minuti je vratar AC Milana Mike Maignan sprva strel Ousmana Dembeleja obranil, žoga pa se je odbila do Randala Kolo Muanija, ki je žogo po slabi reakciji nogometašev Milana poslal v prazno mrežo. Po prejetem drugem zadetku so Milančani vse sile usmerili v napad, a kaj, ko v zaključkih akcij niso bili dovolj zbrani. PSG na drugi strani pa je pretil s hitrimi protinapadi, v katerih sta imenitno sodelovala večkrat omenjena Mbappe in Zaire-Emery.

Za ogled vsebine z družbenih omrežij omogoči piškotke družbenih omrežij. Omogoči piškotke