Slovenia

Vroči Madžari poskrbeli za 20. zaporedni domači poraz Olimpije v Tivoliju

To. G. | 25. oktober 2023 ob 21.38

Ljubljana - MMC RTV SLO

Domača Hala Tivoli ostaja zakleta za zmaje. Olimpija je po 40 minutah vodila proti Fehervarju s 3:2, a Madžari so z dvema goloma na začetku zadnje tretjine prevzeli vodstvo, ki ga niso več izpustili iz rok.

Žiga Mehle, ki je izenačil na 2:2, je bil izbran za najboljšega igralca pri Olimpiji, ki zlepa ne zgrda ne more več zmagati doma. Foto: www.alesfevzer.com

Razmerje strelov v okvir vrat 41:24 za Ljubljančane, ki pa so znova sklonjenih glav zapustili ledeno ploskev. Dvajsetič zapored v Icehlu, kjer v koledarskem letu 2023 sploh še niso razveselili svojih zvestih navijačev!

Proti razigranemu Fehervarju je Olimpija dvakrat izničila zaostanek in povedla po golu Žige Pavlina ob igralcu več v 37. minuti. A črne minute na začetku zadnje tretjine in prejeta gola v 43. in 45. minuti sta bila usodna.

Fehervar se s 4:3 veseli svoje devete zmage na zadnjih 10 tekmah, s čimer je na lestvici razširjenega avstrijskega prvenstva v hokeju ob boku vodilnega RB Salzburga, ki je v prednosti zaradi ene odigrane tekme manj. Na drugi strani je Olimpija izgubila sedmo od zadnjih osmih tekem in je zdrsnila z osmega na deveto mesto 13-članske lige Icehl.