Slovakia
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Aby okres Humenné nebol čierny, musí zaočkovať 440 osôb nad 50 rokov

Ak dosiahneme hranicu 65-percentnej zaočkovanosti, okres Humenné sa vráti do bordovej farby, uvádza Marián Škuba z tlačového referátu mestského úradu.

Humenné 28. októbra (TASR) – Aby okres Humenné nebol čiernym podľa COVID automatu, v najbližších dňoch sa proti ochoreniu COVID-19 musí zaočkovať 440 osôb nad 50 rokov. Informuje o tom humenská samospráva na svojej internetovej stránke v súvislosti s očkovaním bez registrácie, ktoré v meste na piatok a sobotu (29. - 30. 10.) zorganizoval Prešovský samosprávny kraj (PSK).

"Aktuálne, k 25. októbru, je zaočkovaných 61,7 percenta ľudí z vekovej kategórie '50 plus'. Ak dosiahneme hranicu 65-percentnej zaočkovanosti, okres Humenné sa vráti do bordovej farby," uvádza Marián Škuba z tlačového referátu mestského úradu s tým, že 3,3-percentný rozdiel predstavuje 440 osôb. Uvedená zaočkovať reprezentuje stav v okresnom meste. Ako doplnil, v rámci celkovej populácie mesta sa zaočkovanosť aspoň prvou dávkou vakcín proti novému koronavírusu aktuálne pohybuje na úrovni 42,87 percenta.

PSK bude očkovanie bez potreby predchádzajúcej registrácie v piatok a sobotu realizovať v obchodnom centre na Štefánikovej ulici. Dostupné bude od 10.00 do 17.00 h. Na zaočkovanie vakcínou Janssen je potrebné priniesť so sebou občiansky preukaz a preukaz poistenca.