Slovakia

Adidas sa v 2. kvartáli prepadol do straty

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Tržby z elektronického predaja pritom vyskočili o 93 % a zostali na veľmi vysokej úrovni, aj keď sa obchody začali znova otvárať.

Herzogenaurach 6. augusta (TASR) - Nemecký výrobca športovej obuvi a oblečenia Adidas oznámil vo štvrtok, že v 3. štvrťroku očakáva oživenie a nárast zisku po tom, ako sa v 2. kvartáli prepadol do straty. Dôvodom bolo zatvorenie obchodov na celom svete v rámci blokád na zabránenie šírenia nového koronavírusu.

Adidas vykázal v období apríl - jún 2020 prevádzkovú stratu vo výške 333 miliónov eur. To je viac ako strata 290 miliónov eur, ktorú očakávali analytici. Tržby sa však znížili o niečo menej, a to o 35 % na 3,58 miliardy eur namiesto na 3,3 miliardy eur, ktoré koncernu predpovedali experti.

Tržby z elektronického predaja pritom vyskočili o 93 % a zostali na veľmi vysokej úrovni, aj keď sa obchody začali znova otvárať.

Strata zahŕňala poplatky súvisiace s pandémiou nového koronavírusu vo výške približne 250 miliónov eur najmä v dôsledku zvýšenia zásob a opravných položiek v prípade nedobytných pohľadávok. A tiež v dôsledku odpisov v maloobchode a odpisov dcérskej značky Reebok.

Adidas očakáva výrazné zlepšenie predaja v 3. štvrťroku za predpokladu, že nedôjde k žiadnym novým blokádam. Ale upozornil zároveň, že tržby budú nižšie ako v rovnakom období vlani o stredne veľké až vyššie jednociferné percento.

V 3. kvartáli predpovedá prevádzkový zisk od 600 miliónov do 700 miliónov eur. Odmietol však zverejniť výhľad na celý rok.

Football news:

Barcelona's Interest in Isak Increased after Koeman's appointment. Larsson has a high opinion of the player (Mundo Seportivo)
Manuel Pellegrini: When you play against Real Madrid and var, it's too much
PSV and Porto are Interested in Barcelona midfielder PUC. He doesn't want to leave the club
Puyol about Barcelona: If we want to win the championship, we need to perform very well
Schalke sacked Wagner. The team has not won the Bundesliga since January
Iacini on 3:4 with Inter: Even a draw would be an unfair result, given how many chances Fiorentina created
Ramos Pro 3:2 with Betis: the Referee tried his best and didn't do anything intentionally