Slovakia

ADP: Zotavovanie trhu práce v USA sa v júli prudko spomalilo

Ekonómovia počítali s 1 miliónom nových pracovných miest v súkromnom sektore.

New York 5. augusta (TASR) - Rast zamestnanosti v súkromnom sektore v USA sa v júli prudko spomalil. Počet pracovných miest v súkromnom sektore sa v júli zvýšil len o 167.000 po revidovaných 4,314 milióna v predchádzajúcom mesiaci, ukázala správa inštitútu ADP a firmy Moody’s Analytics.

Ekonómovia počítali s 1 miliónom nových pracovných miest v súkromnom sektore. To signalizuje, že tempo, ktorým firmy nahrádzali prepustených zamestnancov, sa prudko spomalilo.

Jedinou pozitívnou správou bola výrazná revízia za jún (z pôvodne uvádzaných približne 2,4 milióna) smerom nahor. Súkromný sektor však ani po výraznom júnovom zvýšení a májovom náraste o 3,34 milióna pracovných miest ani zďaleka nezmazal stratu 19,7 pracovných miest z marca a apríla, keď boli veľké časti ekonomiky uzavreté z dôvodu karanténnych opatrení prijatých na zastavenie pandémie nového koronavírusu.

"Zotavovanie trhu práce sa v júli spomalilo," uviedla jedna zo šéfok inštitútu ADP Ahu Yildirmazová. Dodala, že sa to týkalo firiem všetkých veľkostí a zo všetkých sektorov.

Football news:

It's time to learn the names of new Borussia heroes. Now there are 17-year-old boys making goals
Paulo Fonseca: it's Important to bring Smalling back to Roma. We have only 3 Central defenders
Arteta about 2:1 with West ham: Arsenal made life difficult for themselves with losses, but they fought and believed in victory
Palace midfielder Townsend: Could have beaten Manchester United with a bigger difference. We had moments
Philippe Coutinho: I am motivated and I want to work hard to make everything work out well on the pitch
Torres on Chelsea: I Thought I could remain a top player, but I was unstable. Although there were enough successes
Neville on the broken penalty against Manchester United: an Absolute disgrace