Slovakia

Agentúra OSN prijala prvú dohodu o boji proti detskej práci: Ratifikácia trvala rekordných 21 rokov

Je to prvýkrát, čo všetky členské štáty ratifikovali nejaký dohovor - tento proces trval 21 rokov. Informovala o tom tlačová agentúra AP. ILO je špecializovaná, 101-ročná agentúra OSN, ktorá združuje vlády, podnikateľské aj zamestnanecké skupiny.

Agentúra uviedla, že ratifikácia dokončená v utorok súhlasom od štátu Tonga (v súostroví v Tichom oceáne) znamená, že dohodu ratifikovalo všetkých 187 členov. Bola to najrýchlejšia ratifikácia nejakého dohovoru v ILO.

Generálny riaditeľ ILO Guy Ryder označil tzv. Dohovor č. 182 za "historicky prvý", ktorý ukazuje celosvetové odhodlanie odstrániť formy detskej práce, akými sú aj zotročovanie, sexuálne zneužívanie, využívanie detí v ozbrojenom boji alebo v iných "nezákonných či nebezpečných druhoch práce", napríklad v prostitúcii, obchodovaní s drogami alebo pornografii. Takéto formy detskej práce "nemajú v našej spoločnosti žiadne miesto", dodal generálny riaditeľ Ryder.

Agentúra so sídlom vo švajčiarskej Ženeve odhaduje, že do práce je zapojených 152 miliónov detí, pričom vyše dve tretiny práce súvisia s poľnohospodárstvom.

Dohodu prijala ILO na konferencii pred 21 rokmi a v nasledujúcich 16 rokoch, keď ju krajiny postupne čoraz viac ratifikovali (potvrdzovali), výskyt detskej práce a jej najhoršie podoby klesli o takmer 40 percent, zdôraznila agentúra OSN.

Football news:

Barcelona's Interest in Isak Increased after Koeman's appointment. Larsson has a high opinion of the player (Mundo Seportivo)
Manuel Pellegrini: When you play against Real Madrid and var, it's too much
PSV and Porto are Interested in Barcelona midfielder PUC. He doesn't want to leave the club
Puyol about Barcelona: If we want to win the championship, we need to perform very well
Schalke sacked Wagner. The team has not won the Bundesliga since January
Iacini on 3:4 with Inter: Even a draw would be an unfair result, given how many chances Fiorentina created
Ramos Pro 3:2 with Betis: the Referee tried his best and didn't do anything intentionally