Slovakia

Agócs: Financie z plánu obnovy treba spojiť s dlhodobými reformami

Poukázal na to, že plán obnovy prinesie Slovensku masívne investície.

Bratislava 20. apríla (TASR) – Financie z plánu obnovy treba spojiť s dlhodobou reformou. Prínos v životnej úrovni možno čakať o desať až 12 rokov. Musí sa však vytvoriť systém pravidiel, ktorý pozitívne diskriminuje menej rozvinuté regióny napríklad bodovacím systémom. V utorok to uviedol na tlačovej konferencii politického subjektu Aliancia – Szövetség podpredseda strany Most-Híd Attila Agócs.

Poukázal na to, že plán obnovy prinesie Slovensku masívne investície. „Krajina bude môcť minúť viac ako 1100 eur na obyvateľa, aby v budúcich desaťročiach popri nej neprešumela jej vlastná budúcnosť. Naposledy našla dostatok síl a profesionálnych schopností - nielen nápady, ale aj vôľu a odvahu urobiť niečo podobné, Dzurindova vláda," povedal.

Súčasná situácia sa však podľa neho líši v tom, že vláda chce reformné opatrenia implementovať na základe projektov. Otázne podľa neho je, či v pláne boli k správnym cieľom priradené správne prostriedky a či sa pre ne nájde dostatočná politická a spoločenská podpora. Potrebu reforiem nespochybňuje. Vhodná stratégia je podľa Aliancie kľúčová aj pre južné Slovensko, aby ľudia z tohto regiónu neodchádzali.

Na vzniku politického subjektu Aliancia – Szövetség sa dohodli mimoparlamentné maďarské strany SMK-MKP, Most-Híd a Összefogás-Spolupatričnosť koncom marca.

Football news:

The president of UEFA will propose to exclude Real Madrid, Barca and Juve from European competitions for 2 years (Cope)
Thomas Tuchel: Maybe de Bruyne needed to leave Chelsea. Werner and Havertz will be able to show their best qualities here
Ter Stegen about 2:8 from Bayern: It really hurt Barca, hurt our pride. We just couldn't stop them
The Champions League final between Man City and Chelsea is likely to be moved from Turkey
Man City are Interested in Lukaku, but the striker wants to stay at Inter. There are no negotiations with Chelsea either
Zidane and Gattuso are on the list of possible candidates for the post of head coach of Juventus
Barcelona may sign PSV top scorer Malen if the deals for Holand and Depay fall through