Slovakia

Aj štvrtého vyšetrovateľa NAKA zobral súd do väzby

Aj štvrtého obvineného vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry Štefana Mašína zobral sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava III do väzby. Rozhodnutie nie je právoplatné.

O sťažnostiach obvineného a prokurátora bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave. TASR o tom informoval hovorca KS v Bratislave Pavol Adamčiak.

"OS Bratislava III vzal do väzby obvineného Š. M., a to z dôvodov takzvanej kolúznej väzby. Súd nenahradil väzbu dohľadom probačného a mediačného úradníka, neprijal písomný sľub obvineného. Obvinený, ako aj prokurátor podali sťažnosť, o ktorej po doručení bude rozhodovať KS v Bratislave," spresnil Adamčiak.

Sudca OS Bratislava III zobral od stredy večera do štvrtka rána postupne do väzby ďalších troch vyšetrovateľov NAKA Jána Čurillu, Pavla Ďurku a Milana Sabotu a aj dočasne povereného šéfa Úradu inšpekčnej služby Petra Scholtza.

Aj v ich prípadoch nie je rozhodnutie právoplatné. Rozhodovať bude KS v Bratislave.

Sabotu zobral sudca do kolúznej väzby. Čurillu a Pavla Ďurku zobral do väzby z dôvodov takzvanej kolúznej a preventívnej väzby. Napokon Scholtza zobral do väzby kolúznej. Sudca začal rozhodovať v stredu od 18.00 h.

Kvarteto vyšetrovateľov NAKA a Scholtza zadržali v pondelok. Obvinili ich zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a zločinu marenia spravodlivosti. Dvoch z nich obvinili v trestnej veci ovplyvňovania pravdivosti výpovedí svedkov.

Football news:

Milan's midfielder Rebic suffered a muscle injury in the match against Verona
Newcastle's budget for the winter is 50 million pounds, although the club has the right to spend 190 million without violating the FFP
Chelsea did not sign Donnarumma in the summer, as they see Mendy as a goalkeeper for years
Lucas Paquette's feat: played for Brazil, flew 8,000 km and created 2 Lyon goals. In less than 48 hours
Pioli about 3:2 with Verona after 0:2: Milan had to suffer. But we saw that the team is mature
Inzaghi pro 1:3 with Lazio: Inter should not lose his head. An hour leading the score, you have to take 3 points
Neville about Manchester United: I would not like to be a defender of a team that has Ronaldo, Pogba, Bruno, Sancho and Greenwood on the field