Slovakia

Banskobystrický kraj hlási dobré správy: V DSS-kách je zaočkovaných vyše 80 % ľudí

Za uplynulý týždeň je to nárast o 8240 občanov. Informovala o tom v pondelok Lenka Štepáneková, vedúca oddelenia komunikácie Úradu BBSK v Banskej Bystrici s tým, že s očkovaním klientov v zariadeniach sociálnych služieb v kraji už finišujú. "V očkovacích centrách, ktoré zriadil BBSK, dostalo do 18. apríla vakcínu celkovo 36.706 ľudí. Vyplýva to zo štatistík ôsmich očkovacích centier kraja, ktoré fungujú v Banskej Bystrici, Brezne, Lučenci, Zvolene, Rimavskej Sobote, Revúcej, Žiari nad Hronom a vo Veľkom Krtíši," uviedla Štepáneková.

"K úspechu a vysokej efektivite očkovania sú potrebné detailné informácie o počte a štruktúre zaočkovaných. Preto sme sa rozhodli zverejňovať štatistiky z našich centier, aby o aktuálnom stave mala prehľad aj verejnosť. V prvom kroku sú zverejnené štatistiky štyroch očkovacích centier, postupne pribudnú zvyšné," reagoval podpredseda BBSK Ondrej Lunter a opätovne vyzval ministerstvo zdravotníctva a NCZI, aby detailné štatistiky tiež sprístupnili. "Ak chceme spoločnými silami efektívne oslovovať tých, ktorí potrebujú očkovanie a zamerať adresnú terénnu kampaň na vysvetľovanie hoaxov a dezinformacií, nesmieme byť slepí. Potrebujeme detailné dáta, ktoré dnes NCZI má," zdôraznil Lunter.

Situácia s počtom zaočkovaných sa zlepšuje v zariadeniach sociálnych služieb, kde kraj postupne finalizuje očkovanie klientov a zamestnancov. Podľa vedenia BBSK zaočkovanosť zamestnancov všetkých zariadení, ktoré sú na jeho území, sa aktuálne pohybuje odhadom na úrovni vyše 80 percent, v prípade klientov zhruba 86 percent. "Zo 108 zariadení, ktoré sú v BBSK, očkovanie sa uskutočnilo už v 90 z nich, v dvoch zatiaľ pre karanténu nemohlo byť. O očkovanie nepožiadalo doposiaľ 16 zariadení, tie obvoláme a vysvetlíme im, ako oň môžu požiadať," dodala riaditeľka odboru sociálnych služieb a zdravotníctva Úradu BBSK Denisa Nincová.

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude