Slovakia

Beluša vybuduje dva cykloprístrešky

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Každý z prístreškov je určený na 32 bicyklov. Jeden pribudne v blízkosti autobusovej zastávky Beluša, stred, druhý v rámci vnútrobloku pri bytovom dome na Ulici Ľudovíta Štúra.

Beluša 13. júna (TASR) – V Beluši, okres Púchov, pribudnú dva cykloprístrešky. Obec uspela v eurovýzve ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka s projektom na doplnkovú cyklistickú infraštruktúru. Celkové náklady na realizáciu predstavujú vyše 96.000 eur, samospráva prispeje 4800 eur. Informovala o tom Jana Huliačková zo sekretariátu starostu obce.

Každý z prístreškov je určený na 32 bicyklov. Jeden pribudne v blízkosti autobusovej zastávky Beluša, stred, druhý v rámci vnútrobloku pri bytovom dome na Ulici Ľudovíta Štúra. Okrem uzamykateľných prístreškov budú v centre obce k dispozícii aj tri voľne dostupné stojany na bicykle umožňujúce obojstranné parkovanie bicyklov a jeden servisný stojan na bicykle.

"Pretože sú navrhované cykloprístrešky i stojany v lokalitách v blízkosti autobusovej či železničnej zastávky, kde v súčasnosti takéto priestranstvá nie sú, veríme, že budú naplno využívané k spokojnosti obyvateľov. Teší nás, že obec bola úspešná pri podaní žiadosti, keďže sa zvýši komfort pre cyklistov. Realizácia sa predpokladá po dobu štyroch mesiacov od septembra 2021," vysvetlil prednosta Obecného úradu Beluša Patrik Štrbák.

Celková navrhovaná kapacita parkovacích miest v rámci prístreškov i stojanov je 70 bicyklov. Ako dodal prednosta, v riešení zostáva vybudovanie cyklistickej infraštruktúry v tesnej blízkosti železničnej zastávky Beluša. "Momentálne prebiehajú rokovania s vlastníkom pozemkov Železnicami Slovenskej republiky," konkretizoval.

Football news:

Real Madrid and Manchester United will agree on Varane's transfer in the near future. The last details remain
Juve wants to extend the contract with Ronaldo and is confident of signing an agreement with Chiellini
John Terry has left the coaching staff of Aston Villa
Samuel Eto'o: It was Messi who played with me, not me with him
Ronaldo arrived at the location of Juventus
Everton will compete with Arsenal and Tottenham for Correa from Lazio. He requested a transfer
Ronaldinho: I'm watching Milan, I hope they will continue to progress. I'm waiting for Monza in Serie A