Slovakia

Biden neprijme nomináciu demokratov osobne

Na archívnej snímke Joe Biden. Foto: TASR/AP

Biden "nepocestuje do Milwaukee, ale národu sa prihovorí a nomináciu Demokratickej strany oficiálne prijme vo svojom domovskom Delaware".

Washington 5. augusta (TASR) - Bývalý americký viceprezident Joe Biden neprijme osobne prezidentskú nomináciu Demokratickej strany na jej zjazde, ktorého hlavná časť by sa mala konať 17.-20. augusta 2020 v meste Milwaukee v štáte Wisconsin. Informovala o tom v stredu agentúra AFP.

Biden "nepocestuje do Milwaukee, ale národu sa prihovorí a nomináciu Demokratickej strany oficiálne prijme vo svojom domovskom Delaware", uvádza sa vo vyhlásení Demokratickej strany.

Nominačný zjazd demokratov, ktorý bol pôvodne naplánovaný na 13.-16. júla, bude mať podstatne iný formát ako predchádzajúce zjazdy, pričom bude pozostávať z rôznych podujatí, ktoré sa budú konať na viacerých miestach v celých Spojených štátoch. Väčšina aktivít v rámci zjazdu bude prebiehať vzdialene.

Football news:

Hames scored his debut goal for Everton in his second game at the club
Bale's talent is unique, but he never became the main one in Real Madrid. Ronaldo, laziness and Perez's patronage are to blame
Zidane on Bale's departure: what he achieved at Real Madrid is phenomenal. I wish him all the best
The same Royal rabona-assist from Levandovsky: great orientation, perfect execution, smart twist in the right place
Koeman told 21-year-old midfielder Puig that he does not count on him (RAC1)
Liverpool will pay 4.1 million pounds for Zhota out of 41 million in the first year. Today the midfielder will undergo a medical
Bayern have agreed a 4+1 contract with Ajax defender Dest