Slovakia

Bizarný Guinnessov rekord: Zistíte, čo robil muž v smetiaku, zhrozíte sa

Aj smetiarske auto by malo problém dobehnúť tento smetný kôš. Andy doňho namontoval motor, prevodovku a štar­tér z motorky. Z tej pochádza aj sedadlo. Riadenie je zas z vozíka pre seniorov. To všetko sa ukrýva vnútri smetnej nádoby, von trčí iba malý výfuk na ľavej strane.

Cez víkend sa Andy pokúsil dosiahnuť rýchlostný rekord na dráhe letiska Elvington v anglickom grófstve York. Stanovil si cieľ 30 míľ za hodinu, čo je 48 km/h. Túto hranicu však poľahky prekonal a napokon dosiahol až 73 km/h. „Pri prvom pokuse sa mi trochu ježili vlasy. Na dráhe celkom fúkalo a bočný vietor ma hádzal doľava-doprava. Len som sa snažil čo najrýchlejšie dosiahnuť štvrtý prevodový stupeň a dúfal som, že to dopadne čo najlepšie,“ povedal Andy.

A keď sa dostal na koniec dráhy, otočil sa a videl jasajúcich fanúšikov, hneď vedel, že to dopadlo čo najlepšie. Celý pokus však nebol len obyčajným rozmarom. Odvážny jazdec popri rekorde robil aj charitatívnu zbierku pre rodinu svojho najlepšieho kamaráta Bena Ellisa, ktorý zomrel v júni.

Football news:

Andrea Pirlo: Messi is still on top. With such players, we must hope that they do not have the best day
The figures of Robert Lewandowski, which frightens not only the locomotive
Who will be the top scorer in the Champions League?
La Liga President on the departure of Ronaldo and Neymar: it is better to leave because of taxes than because of anything else
Kane and Son gave each other 29 assists in the Premier League. Only Lampard and Drogba (36) did it more often
Veron about Messi: Playing in Barca gives him discomfort
Mitryushkin on the move to Fortuna: Germany is a country of goalkeepers. I can learn a lot here