Slovakia

Britská polícia zatkla podozrivého v súvislosti s piatkovou vraždou policajta

Polícia v nedeľu zatkla muža podozrivého v súvislosti s vyšetrovaním vraždy britského policajta, ktorého zastrelili v piatok nad ránom priamo na policajnej stanici. Zadržaný muž je podozrivý z dodania strelnej zbrane páchateľovi. Informovala o tom agentúra Reuters a spravodajská televízia Sky News.

Podozrivého zadržali v meste Norwich vo východnom Anglicku okolo druhej hodiny ráno miestneho času. Muža v súčasnosti drža na policajnej stanici v južnom Londýne.

Tragická udalosť sa odohrala v mestskej časti Croydon na juhu britskej metropoly v piatok krátko po 02:00 hod miestneho času (03:00 hod SELČ). Ťažko zraneného policajta Matta Ratanu (54) previezli vrtuľníkom do nemocnice, kde sa ho napriek snahe lekárov nepodarilo zachrániť a bol vyhlásený za mŕtveho. Ratanu zastrelil muž, ktorého zatýkal; útočník následne zrejme obrátil zbraň proti sebe a spôsobil si ťažké zranenie.

Údajný strelec leží v nemocnici v kritickom stave. Policajti tvrdia, že zatiaľ nebolo možné s ním hovoriť.

V súvislosti s prípadom bolo začaté vyšetrovanie pre podozrenie zo spáchania trestného činu vraždy. Udalosť skúma aj nezávislý úrad pre dohľad nad políciou.

Čo presne sa na stanici odohralo, nebolo bezprostredne jasné. Podľa správ médií muža zrejme pred vstupom do stanice dostatočne dôkladne neprehľadali a zbraň si zrejme priniesol so sebou. Z policajných zbraní sa nestrieľalo.

Football news:

Highlight of the month: the Rangers forward scored from 50 meters (the farthest goal in the history of the Europa League). Gerrard says he's never seen anything more beautiful 😍
Mourinho on 3:0 with LASK: Difficult opponent, but Tottenham played so that the victory seemed easy
Stefano Pioli: Milan is not an ordinary team. He plays with less dedication after the Derby
Barca players - report on salary cuts: We are not going to put up with the violation of our rights by the club
Milan are 21 games unbeaten in all competitions. Next game - with Roma
A year ago, a forest was planted at the rival CSKA stadium. The author paid attention to the felling of trees
Conceisau about the refereeing of the game with Manchester City: I Apologize to the Portuguese referees after what I saw here