Slovakia

Bývalý katalánsky líder má na mále: Príde o imunitu, to ho ale nezastaví a bude ďalej bojovať

V nedeľu o tom informovala agentúra AP. "Zvažujeme všetky možnosti vrátane, samozrejme, tej najpravdepodobnejšej, že prídeme o imunitu," uviedol Puigdemont v nedeľu pre AP zo svojho bydliska v belgickom meste Waterloo. "My však vieme, že to nebude koniec našej cesty," dodal.

V roku 2019 boli Puigdemont a bývalí ministri jeho vlády - Clara Ponsatíová a Toni Comín - zvolení za poslancov EP, čo znamená, že získali imunitu pred trestným stíhaním. Ich vydanie na stíhanie pre podnecovanie k vzbure žiada Španielsko v súvislosti s neúspešným pokusom o vyhlásenie nezávislosti Katalánska z roku 2017.

Výbor pre právne záležitosti EP schválil žiadosť odobrať trojici imunitu koncom februára. Europarlament bude o návrhu hlasovať už v pondelok.

Comín žije, podobne ako Puigdemont, v Belgicku a bol naňho vydaný európsky zatykač. Ponsatíová sa usadila v Škótsku a čelí tam žiadosti o vydanie do Španielska. Súdy v Belgicku, Nemecku aj Británii doteraz zamietli všetky žiadosti Madridu o ich vydanie. Puigdemont zároveň avizoval, že spolu s kolegami "podá podnet na Súdny dvor Európskej únie".

Football news:

Ronaldo is considering a return to Manchester United. Cristiano is ready to take a pay cut (GdS)
Arteta that Arsenal should not have been called to the Super League: We are one of the best clubs in the world. There is no denying the story
Man City have agreed to transfer 17-year-old winger Fluminense Kaiki for 12 million euros
Fonseca on 1:1 with Atalanta: Roma was better in the second half and showed character
Five years ago, esports was building its own Super League. The project failed due to the dissatisfaction of the players
Keylor Navas is the best Ligue 1 player in March
Rodgers on 3-0 with West Brom: Leicester can play much better