Slovakia

Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik zostáva naďalej vo väzbe

Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik ostáva naďalej vo väzbe. Rozhodla o tom v utorok podvečer zákonná sudkyňa Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku Pamela Záleská.

Ako informovala médiá, Dušan K. zostáva vo väzbe kolúznej a tzv. preventívnej.

Dušana Kováčika zadržali a obvinili v októbri 2020 a stále je väzobne stíhaný. Odvtedy nepožiadal o prepustenie z väzby.

Svojej funkcie špeciálneho prokurátora sa vzdal krátko po obvinení. Generálny prokurátor Maroš Žilinka nedávno nezistil dôvody na zrušenie obvinenia Kováčika. Nevyhovel tak návrhu obvineného.

Kováčik sa domáhal zrušenia uznesenia vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru o vznesení obvinenia z 22. októbra 2020 v spojení s uznesením prokurátora ÚŠP o zamietnutí sťažnosti z 21. januára 2021.

Koncom marca Kováčika obvinili v novej trestnej veci, a to z prijímania úplatku. Mal prijať úplatok vo výške 50-tisíc eur od podnikateľa Petra K. Úplatok sa týka trestnej veci bývalého riaditeľa Úradu zvláštnych policajných činností Jozefa R. Polícia ho zadržala pri minuloročnej akcii Judáš.

Football news:

Director of the Danish national team about the game with Finland: We are even less confident that we did the right thing when we finished the match
Coach of Austria: We were aggressive, mobile and deserved to win against Macedonia
Stekelenburg broke the record of the Netherlands, at 38 years and 264 days playing at the Euro
Junior Moraes: I support the success of our country. Glory to Ukraine
Dino Zoff: Donnarumma is on the road to greatness, but at 22, money should hardly be at the forefront
David Alaba: Austria has a good squad with huge potential. We are happy to see the successful start of Euro 2020
Austrian Gregoric scored the 700th goal in the history of the Euro