Slovakia

Bývalý väzenský dozorca a atlét sa stal ženou: Reakcia jeho manželky vás dostane

Ako uvádza portál Daily Mail, Kirsti Miller (55) sa stala transrodovou ženou v roku 2000, keď pracovala ako dozorkyňa vo väzení v Broken Hill v austrálskom štáte Nový Južný Wales. Keď odhalila svoju novú identitu, jej kolegovia a väzni ju objali a vyjadrili jej plnú podporu.

Už odmalička vo svojom vnútri zvádzala boj, avšak podľa jej slov o tom mlčala, pretože chcela potešiť svojho otca, ktorý vždy túžil po synovi. „Narodila som sa ako jediný syn a vyrastala som v obrovských očakávaniach môjho otca, že budem jeho malým mužom. Moje detstvo vyzeralo zvonka perfektne, ale vo vnútri to bolo hrozné,“ povedala pre rádio 3AW. 

„Keď som mala tri roky, moji rodičia mali u mňa veľkú párty a zo žartu ma obliekli do žltých šiat a všetci sa mi smiali," spomína na svoje destvo Kirsti, v ktorej tento okamih zanechal silnú ranu. 

Bývalá atlétka v mladosti reprezentovala svoju krajinu vo viacerých štátoch a bola medzi svojimi rovesníkmi symbolom mužnosti. Medzi kolegami vo väzení bolo známa ako „najtvrdší dozorca“. V 19-tich rokoch vstúpila do manželského zväzku so svojou láskou z detstva a majú spolu tri deti.

Po pätnástich rokoch manželstva sa však odhodlala konečne svojej rodine, priateľom a kolegom oznámiť, že sa v mužskom tele necíti dobre. Podporila ju aj jej manželka. „Jedného dňa som bola doma ako muž Warren, nechala som si upraviť vlasy a na druhý deň som sa v práci predstavila ako žena Kirsti,“ spomína na zlomový deň.

Povedala, že odhalenie bolo „obrovskou novinkou“ pre tých, s ktorými pracovala vo väzení s maximálnym stupňom stráženia, ale chovanci aj personál sa k nej správali s rešpektom a dôstojnosťou. „Vo väzení som pracovala ešte ďalších 5 rokov. Chovanci ma prijali od prvého dňa. Boli úplne úžasní,“ spomína na dni vo väzení Kirsty.

Nie všetko však išlo úplne hladko. Kirsti si musela vytrpieť aj opovrhovanie. Počas svojej premeny čelila pani Miller hanobeniu kvôli svojej rodovej identite jednak na sociálnych sieťach a jednak ako hráčka vo svojej miestnej futbalovej lige AFL NSW Broken Hill.

Football news:

Three Barca players under the age of 19 have scored in La Liga this season. This is a tournament record
Mbappe has scored 7 goals in his last 4 matches
Andrea Pirlo: Juventus started 20 minutes late. But I liked the reaction of the team
Ronald Koeman: There are no excuses at Barca for playing young people. So it is even more pleasant to win
Federico Chiesa: For Juventus, every match is now like a final: in Serie A, in the Champions League and in the Cup
Juventus is 1 point behind Milan and 7 points behind Inter. The teams have 25 matches each
Moriba scored for Barca in La Liga in 18 years and 46 days. Only Messi, Fati, Pedri and Krkic have done it before