Slovakia

Ceny domov v Británii vzrástli v apríli na nový rekord

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Ceny v Británii sa v apríli zvýšili medzimesačne o 2,1 %.

Londýn 20. apríla (TASR) - Ceny domov v Británii vzrástli v apríli na nové maximum, keď počet voľných nehnuteľností na trhu prudko klesol. Uviedol to britský realitný portál Rightmove.

Ceny domov v Británii sa v apríli zvýšili medzimesačne o 2,1 %. V predchádzajúcom mesiaci rast dosiahol 0,8 %. V medziročnom porovnaní sa ceny domov zvýšili o 5,1 %. Aj to znamená výrazné zrýchlenie, keď v marci ceny domov medziročne vzrástli o 2,7 %. Aprílový rast posunul priemernú cenu domov v Británii na nový rekord 327.797 libier (379.856 eur).

Podľa portálu rekord dosiahla aj rýchlosť predaja domov v krajine. Ako Rightmove informoval, priemerný počet dní, za ktoré sa nehnuteľnosti predali, dosiahol historicky najnižšiu úroveň. Naopak, počet domov predaných za jeden týždeň zaznamenal v tomto mesiaci najvyššiu úroveň v histórii.

Tim Bannister z portálu Rightmove uviedol, že apríl je iba druhým mesiacom za posledných päť rokov, keď sa ceny domov zvýšili medzimesačne o viac než 2 %. "To je skutočne výrazný rast, najmä ak vezmeme do úvahy, že pretrvávajúce obmedzenia stále do určitej miery limitujú pohyb a aktivity obyvateľov," dodal Bannister.

(1 EUR = 0,86295 GBP)

Football news:

In the game with Roma, we saw the former De Gea: he made 10 saves, dragged at close range and became the best player of the match
David Villa joined the management of the Indian club Odisha
Chelsea and Jorginho want to extend their contract. The midfielder was Interested in Juve
Player of the Wings of Hadi on alcohol: Never drank, because I am happy as I live
Matic on Europa League: Manchester United respect Villarreal, but approach the final with thoughts of winning
President of Villarreal on reaching the final of the European Cup: We have finally achieved this
Cavani-the first player in 35 years with a double in both matches of the 1/2 final of the European Cup