logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Slovakia

Česko-Slovenský ples sa blíži

V predaji sú posledné vstupenky.

Bratislava 13. januára (OTS) - Milovníci tanca, hudby, jedla a zábavy na tej najvyššej úrovni a najlepšej kvality sa stretnú už o necelý mesiac v pražskom Obecnom dome na prestížnom vrchole plesovej sezóny, 7. ročníku Česko-Slovenského plesu.

Jedna z najočakávanejších udalostí roka prinesie opäť to najlepšie po všetkých stránkach – hudobnej, programovej, kulinárskej či estetickej. Ako je už pri Česko-Slovenskom plese zvykom, necelý mesiac pred konaním podujatia sú takmer všetky vstupenky vypredané.
Tereza Mašková
Foto: Lenka Hatasová

Zrušené vystúpenie i nová hviezda v programe
V programe Česko-Slovenského plesu nastala v týchto dňoch nečakaná zmena. Svoje vystúpenie musela zrušiť jedna z hlavných hviezd: “Eva Pilarová bohužiaľ z dôvodov pretrvávajúcich zdravotných problémov na tohtoročnom Česko-Slovenskom plese nevystúpi. Pani Pilarovej prajeme skoré uzdravenie.” Vzápätí po zverejnení tejto informácie zároveň organizátori oznámili meno novej hviezdy, ktorá do programu pribudla: “Na Česko-Slovenskom plese 2020 vystúpi Tereza Mašková. Víťazka Česko Slovenskej SuperStar s nádherným hlasom. V podaní Terezy sa môžete tešiť i na poctu Věre Špinarovej a krásnu skladbu Jednoho dne se vrátíš,” informovali organizátori podujatia na oficiálnych sociálnych sieťach plesu.
Duchoňovci
Foto: Česko-Slovenský ples 2020

V programe bolo v týchto dňoch odtajnené ďalšie hudobné prekvapenie – špeciálna pocta jednej z najmilovanejších legiend v histórii našej hudby – Karolovi Duchoňovi v podaní zoskupenia Duchoňovci. Prirovnanie “Slovenský Tom Jones”, ktoré si vyslúžil od nemeckých kritikov, sa ujalo a dodnes si ho pamätajú fanúšikovia na Slovensku i v Česku. Vystúpenie Duchoňovcov na Česko-Slovenskom plese bude poctou k jeho nedožitým 70. narodeninám.
Richard Müller
Foto: Česko-Slovenský ples 2020

Hostia Česko-Slovenského plesu sa tento rok zabavia tiež počas vystúpení Richarda Müllera, Leony Machálkovej, Emmy Drobnej, Martina Chodúra a ďalších.
Všetky detaily programu a zoznam účinkujúcich nájdu hostia tu.

To najlepšie z Trenčianskeho kraja a Zlínskeho kraja


Už po piatykrát sa ples vráti ku svojej každoročnej tradícii, ktorá si získava medzi jeho návštevníkmi čoraz väčšiu obľubu – priestor v rámci programu dostanú vybrané slovenské a české partnerské kraje a regióny, ktorých čelní predstavitelia plesu udelili, resp. udelia svoje záštity. “Tento rok ples symbolicky odprezentuje na slovenskej strane Trenčiansky samosprávny kraj a Zlínsky kraj, na strane českej,” prezrádza riaditeľ plesu Radovan Čaplovič. Vďaka tomu si návštevníci plesu užijú i koncerty umelcov z daných regiónov, folklórne vystúpenia ľudových súborov a cimbalových muzík z oboch krajín a vychutnajú si regionálne kulinárske, vinárske a ďalšie špeciality.

Dramaturgia Česko-Slovenského plesu sa každý rok nesie v duchu významných osobností a okamihov v dejinách oboch krajín. Tieto osobnosti sú tento rok symbolicky spojené so spomínanými dvoma krajmi.

V programe nadchádzajúceho ročníka bude špeciálne miesto patriť pripomienke 140. výročia narodenia jednej z najuznávanejších osobností slovenskej a československej histórie – generála Milana Rastislava Štefánika, ktorý je rodákom z Trenčianskeho kraja.


Divadlo J.K. Tyla v Plzni
Foto: Česko-Slovenský ples 2020

Jedným z najznámejších rodákov z moravského Zlínskeho kraja je významný český umelec 20. storočia, maliar a rytec Max Švabinský, ktorý sa veľkou mierou podieľal na zviditeľnení českého výtvarného umenia v celej Európe. V jednom z honosných priestorov Obecného domu zvanom “Riegrův sál” dominuje dvojica nástenných malieb od Maxa Švabinského “České jaro”. Obrazy predstavujú dve skupiny významných českých literárnych, hudobných a výtvarných umelcov: spisovateľov Svatopluka Čecha, Jana Nerudu, Jaroslava Vrchlického, Boženu Němcovú, Julia Zeyera, sochára Josefa Václava Myslbeka, maliarov Mikoláša Alša a Josefa Mánesa a hudobných skladateľov Bedřicha Smetanu a Antonína Dvořáka.

So Zlínskym krajom sa spája aj ďalšia z plesových siení – “Slovácký salonek”, ktorý sa pýši pôsobivou dekoratívnou nástropnou maľbou. Vyšívané dekorácie s drhanými závesmi s korálkami dokladajú um a zručnosť vtedajších umeleckých remeselníkov. Práve región Slovácka leží z väčšej časti v Zlínskom kraji.


Pocte geniu loci Obecného domu, jeho umeleckej, historickej a estetickej hodnote a umelcom, ktorí ju spoluvytvárali, bude tiež venovaná i tohtoročná kvetinová výzdoba a špeciálne objekty zdobiace hlavnú scénu Smetanovej siene.
Fotografie aktuálneho plesového menu
Foto: Česko-Slovenský ples 2020

Plesové menu ako prvotriedny kulinársky zážitok
O nezabudnuteľný kulinársky zážitok plesových hostí sa postará Francouzská restaurace Art Nouveau, pod vedením šéfkuchára Patrika Bečvářa, člena Národního týmu kuchařů a cukrářů. Servírovaná galavečera v plesových sieňach a sálach Obecného domu bude pozostávať z 3-chodového menu šiestich lahodných pokrmov v špeciálnom “duet” servise:

STUDENÉ PREDJEDLO


•Pena z ľahko zaúdeného pstruha, ľahký šalátik zo stonkového zeleru a jablka, kaviár zo pstruha
•Kačací rillette s nakladanou zeleninou, pyré z karamelizovaného cesnaku, horčičné semiačko

HLAVNÝ CHOD


•Grilovaný zubáč na masle, raviola plnená račími chvostíkmi, račia espuma, fenyklové zelé
•Krémové teľacie ragú so šampiňónmi a šunkou podávané v chrumkavom ceste, zemiakové pyré s hľuzovkovým olejom, teľacia omáčka demi-glace

DEZERT


•Rez z karamelovej čokolády s jablkami Granny Smith, karamelky
•Tvarohovo-čučoriedková tortička zdobená plátkovým zlatom, čerstvým ovocím a bielou čokoládou, čučoriedková omáčka

Kompletné plesové menu si návštevníci môžu pozrieť TU


Partneri Česko-Slovenského plesu 2020:


Partneri: SPP – distribúcia, a.s., Eustream, a.s., Stredoslovenská energetika, a.s., AA GOLD Company s.r.o., Asseco Central Europe, a.s., Atos IT Solutions and Services, s.r.o., RUDOLF JELÍNEK a.s., ALIAZ - ocelové konstrukce, spol. s r.o., NDCon s.r.o., INTER Academy Czech Republic, ART OF WORD s.r.o., SLAVICA s.r.o., RWA Partners
Hlavní mediálni partneri: Česká televize, RTVS, Český rozhlas, Forbes CZ, Forbes SK, E15
Mediálni partneri: REFLEX, SPORT, MY Regionálne noviny, Slovenka, LISTY
Partnerom etikety a dress codu je spoločnosť GALARD
Informácie o vstupenkách na www.ceskoslovenskyples.cz v sekcii “Vstupenky
Themes
ICO