Slovakia

Chcel utiecť bratislavským policajtom. Havaroval a začal horieť

Ilustračné foto. Foto: TASR/Miroslav Košírer

Bratislavskí policajti v stredu okolo 19.20 h spozorovali na Ružinovskej ulici vodiča, ktorý sa otočil na električkovej trati na mieste, kde je to príslušným dopravným značením zakázané.

Bratislava 18. júna (TASR) – Vodič motorového vozidla v stredu (17. 6.) večer v Bratislave ignoroval výzvu policajnej hliadky, aby s autom zastavil. Polícii sa snažil uniknúť, následne však havaroval a jeho vozidlo začalo horieť. Vodičovi, ktorý sa zranil, hrozí zákaz vedenia osobného motorového vozidla do troch rokov a uloženie pokuty od 150 do 800 eur. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva (KR) PZ v Bratislave Veronika Martiniaková.

Bratislavskí policajti v stredu okolo 19.20 h spozorovali na Ružinovskej ulici vodiča, ktorý sa otočil na električkovej trati na mieste, kde je to príslušným dopravným značením zakázané. "Hliadka PZ sa ho preto rozhodla predpísaným spôsobom zastaviť, vodič však na výzvu policajtov nereagoval, začal policajtom unikať a svojou bezohľadnou jazdou ohrozoval život a zdravie ostatných účastníkov cestnej premávky," spresnila Martiniaková.

Hovorkyňa dodala, že hliadka PZ požiadala o súčinnosť hliadky PMJ, keďže vozidlo nerešpektovalo výstražné a zvukové znamenia polície a unikalo. Na križovatke ulíc Prievozská a Košická však vodič unikajúceho vozidla pravdepodobne nezvládol riadenie a čelne narazil do stĺpa. V dôsledku tohto nárazu začalo motorové vozidlo horieť. "Hliadka PZ okamžite vytiahla vodiča so zraneniami a spolu s jeho spolujazdcom ich odviedla do bezpečnej vzdialenosti," doplnila Martiniaková. Dodala, že vodiča a jeho spolujazdca záchranári previezli do jednej z bratislavských nemocníc.

Football news:

Zinedine Zidane: if the referee gives a penalty, it means it is a penalty
Lizard on the criticism of VAR: In Real life, they don't pay attention to conversations outside the team
Real need to score 5 points in 3 rounds to win La Liga
Gasperini about the 1/4 final of the Champions League: the Match with Juventus is an imitation of the games with PSG
Courtois played 18 dry games in the La Liga season. Real's record is one game away
Real Madrid won the 8th victory in a row and does not miss 5 matches
There was hardly any contact, and even outside the penalty area. Ex-member of Barca's Board of Directors about real's penalty