Slovakia

Cyklisti Van Aert predĺžil kontrakt s Jumbom-Visma do konca roku 2024

Belgický cyklista Wout van Aert, archívne foto. Foto: TASR/AP

Van Aert patrí medzi najväčšie hviezdy cyklistiky a má za sebou mimoriadne vydarený minulý rok.

Paríž 21. januára (TASR) - Belgický cyklista Wout van Aert predĺžil kontrakt s holandským tímom Jumbo-Visma do konca roku 2024.

"Stal sa z nás najlepší tím na svete a pre mňa je najlepšie tu zostať. Som rád, že sme sa dohodli," povedal dvadsaťšesťročný pretekár.


Belgický cyklista Wout Van Aert (uprostred) oslavuje na pódiu s druhým Francúzom Julianom Alaphilippeom (vľavo) a tretím Austrálčanom Michaelom Matthewsom (vpravo) po jeho víťazstve cyklistických pretekov Miláno - San Remo, v San Reme 8. augusta 2020, archívne foto.
Foto: TASR/AP
Van Aert patrí medzi najväčšie hviezdy cyklistiky a má za sebou mimoriadne vydarený minulý rok, ktorý poznačila pandémia koronavírusu. Po reštarte sezóny vyhral klasiky Strade Bianche, Miláno - San Remo, na Tour de France získal dva etapové vavríny a na MS skončil druhý v hromadných pretekoch i v časovke. Tesne druhý finišoval aj na Okolo Flámska.

Za svoje výkony si vyslúžil cenu pre najlepšieho športovca Belgicka za rok 2020, keď na druhú priečku odsunul futbalového útočníka Romelua Lukakua.

Football news:

Cavani has returned to training and is likely to play against Crystal Palace
Fabio Capello, Juventus played Rugby against the Port. Only Ronaldo and Chiesa can make a difference in this squad
Neymar: I posted how I was recovering from my injury, and I didn't get any messages saying, Wow, what a professional. No
Ole Gunnar Solscher: The work of the judges is very difficult and without additional pressure. We have to make their decisions
Joan Laporta: I'm sure Messi won't stay at Barca if I don't win the election. He gives the club 30% of revenue
Trent had idolized Gerrard since he was a kid, and he was in a fairy tale: he got Steven's care and the captain's armband. The story of a great relationship
Hazard's recovery from the injury is delayed. He probably won't play against Atletico on March 7