Slovakia

Ďalší proces so Zoltánom Andruskóom: Jeho nedoplatky na daniach majú presahovať milión eur

"Termín pojednávania bol zrušený v dôsledku ospravedlnenia sa oboch prísediacich z vážnych osobných dôvodov. Nový termín pojednávania, ktorý podľa kalendára konajúcej sudkyne prichádza do úvahy začiatkom leta, bude vytýčený bezodkladne," sprostredkoval odpoveď predsedníčky OS Bratislava V Anny Križákovej hovorca Krajského súdu (KS) v Bratislave Pavol Adamčiak.

Zoltán Andruskó čelí obvineniu z krátenia dane a poistného spolu s Jánom M. V tomto prípade im hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov. Podľa portálu dlznik.sk má Zoltán Andruskó nedoplatok na daniach vyše milióna eur. V prípade sa minulý rok viackrát odročovalo, a keď sa pojednávalo, tak bola z procesu vylúčená verejnosť vrátane médií. Zoltán Andruskó  okrem toho dával súhlas svojmu obhajcovi na konanie v neprítomnosti.

Zoltána Andruskóa 30. decembra 2019 Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku odsúdil na trest 15 rokov odňatia slobody za úkladnú vraždu investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Rozsudok bol právoplatný vzhľadom na to, že Zoltán Andruskó súhlasil s dohodou o vine a treste. ŠTS však vtedy neschválil dohodu o vine a treste medzi Zoltánom Andruskóom  a prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Ten mu navrhoval pôvodne trest desať rokov odňatia slobody. V prípade vraždy novinára Kuciaka bol sprostredkovateľom.

Od augusta minulého roku čelí Zoltán Andruskó spolu s ďalšími osobami obvineniu v príprave vrážd prokurátora ÚŠP Maroša Žilinku, prokurátora Generálnej prokuratúry SR Petra Šufliarskeho a advokáta Daniela Lipšica. Obvinil ho Úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR.

Football news:

Ex-referee Andujar Oliver: Marcelo stepped on his foot. It's a penalty
Ramos scored 5 goals after the resumption of the season, 3 from penalties
Jurgen Klopp: Titles don't make players better. I don't like questions about dynasty and dominance
Xavi's new contract with al-Sadd has an option to leave for Barcelona
Lewandowski on winning the German Cup final: We showed that Bayern is the best team
Pep Guardiola: we are Happy to play in the Champions League with Real Madrid, the king of this tournament
Xavi has extended his contract with al-Sadd until the end of the 2020/21 season