Slovakia

Detskí migranti smerujú do Portugalska, ktoré vypočulo apel Grékov

Grécko opakovane apelovalo na členské štáty EÚ, aby mu pomohli zmierniť spomínaný tlak na preťažený systém prijímania migrantov a aby súhlasili s prevzatím neplnoletých migrantov.

Atény 7. júla (TASR) - Grécke úrady v utorok oznámili, že 25 detských migrantov bez sprievodu dospelého cestuje z Atén do Portugalska, kde im poskytnú útočisko v rámci relokačného programu vypracovaného medzi niekoľkými členskými krajinami Európskej únie. Informácie priniesla tlačová agentúra AP.

Z Turecka do Grécka vlani pricestovalo takmer 75.000 migrantov a utečencov, z nich približne tretina sú deti. Väčšina týchto ľudí sa priplavila na grécke ostrovy a ešte viac zaťažila prijímací program tejto krajiny.

Väčšina detí prišla s dospelými členmi rodiny, ale približne 3800 deti bolo bez sprievodu dospelého, uviedla grécka vláda.

Grécko opakovane apelovalo na členské štáty EÚ, aby mu pomohli zmierniť spomínaný tlak na preťažený systém prijímania migrantov a aby súhlasili s prevzatím neplnoletých migrantov. Medzi krajinami, ktoré s takouto pomocou súhlasili, sú napríklad Nemecko, Luxembursko a Fínsko.

Na medzinárodnom letisku v Aténach boli odprevadiť deti do Portugalska aj predstavitelia gréckeho ministerstva pre migráciu a Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM), pridruženej k OSN.

Football news:

Ronaldo can move to PSG. Mendes communicated with Leonardo (Foot Mercato)
De Ligt will miss 2-3 months due to shoulder surgery
Nagelsmann about the comparisons with Pep, Mourinho and Klopp: They are much more successful. I didn't win anything of note
Pochettino can take charge of Roma (As)
Alessandro Del Piero: Pirlo has everything to achieve more success than Zidane
Klopp about the victory in the Premier League: because of tears, he could not talk to his wife. For the first time I cried and couldn't stop
What kind of coach will Pirlo be? Likes 4-3-3, admires Conte, calls warm-UPS before matches Masturbation