Slovakia

Do Festivalu ľudskosti mladých 2021 sa zapojilo 200 dobrovoľníkov

Ilustračné foto. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Organizátorom festivalu bola Rada mládeže Žilinského kraja.

Žilina 22. júna (TASR) – Do Festivalu ľudskosti mladých 2021 sa v Žilinskom kraji minulý týždeň zapojilo 200 dobrovoľníkov z 21 mládežníckych zoskupení. Podľa riaditeľky Kancelárie projektového riadenia Rady mládeže Žilinského kraja Dariny Čiernikovej vyšli do ulíc, nemocníc, domovov sociálnych služieb, predajní a škôl, kde šírili povzbudenie a motiváciu.

Podotkla, že čas 'pandemického uzatvorenia spoločnosti' podľa mladých ľudí negatívne ovplyvnil prejavy radosti, vďačnosti, ocenenia obetavosti.

„Prišli preto s nápadom realizovať aktivitu, ktorá sčasti vráti do životov druhých nadšenie a chuť radostne žiť. Tak vznikol Festival ľudskosti mladých. Pripravili si motivačné myšlienky a spolu s ružami a čokoládovými kvetmi ponúkali ľuďom povzbudenie, pozornosť a láskavosť," doplnila Čierniková.

„Ľudia s prekvapením a nadšením prijímali z rúk mladých ľudí drobnú pozornosť s milým slovom. Rozdali 1500 ruží, 1500 čokoládových kvetov a mnoho vlastnoručne vyrobených pozdravov, záložiek a škatuliek. Išlo o nultý ročník festivalu, ktorý sa konal pod záštitou predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Eriky Jurinovej a bol súčasťou Roka dobrovoľníctva, vyhláseného ŽSK," dodala Čierniková.

Organizátorom festivalu bola Rada mládeže Žilinského kraja.

Football news:

Juventus does not want to extend the contract with Ronaldo because of the high salary. But this summer he will not leave
Khramtsov's gold is heroism: he fought at the Games with a broken arm. Victory of Maxim-in memory of mom
Kepa on the conflict with Sarri in the League Cup final: This is a huge misunderstanding. I didn't have an injury, I just wanted to buy time and help the team
Manchester United has agreed the transfer of Varane with Real Madrid for 41 million pounds, including bonuses
Newcastle want to sign Tuanzebe. Defender will leave Manchester United due to Varane's transfer
Former Juventus player Giovinco is close to moving to PAOK
Kepa pro Premier League: The hardest league for goalkeepers. But I quickly adapted