Slovakia

Dohoda o neútočení? Matovič školy neotvorí, ak sa Sulík neospravedlní

"Ešteže máme tú dohodu o neútočení," napísala v statuse na sociálnej sieti poslankyňa SaS Jana Bittó Cigániková. 

V ňom opisovala situáciu, kedy sedela vedľa ministra školstva a straníckeho kolegu Branislava Gröhlinga, keď mu zavolal premiér Igor Matovič (OĽaNO).

Ten mal ministrovi volať s otázkou, či si všimol, že školy neotvoril. "Vraj ak Braňo chce, aby ich otvoril, má sa Sulík ospravedlniť (už ani neviem, za čo práve). Následne Braňovi Gröhlingovi zamietli dva pokusy o otvorenie škôl, ktoré mal dojednané naprieč samosprávou a zriaďovateľmi škôl," uviedla Cigániková. 

"Mohla by som hovoriť o tom, že premiérove správanie k partnerom a občanom je mimoriadne zákerné. A že miesto, aby spájal a motivoval ľudí k lepšiemu výkonu, vkuse len na niekoho útočí a ubližuje," napísala. 

Spor medzi Richardom Sulíkom (SaS) a premiérom Matovičom sa ťahá už niekoľko mesiacov a vznikol pre odlišné názory na prístup k riešeniu pandemickej situácie na Slovensku. 

Napätie medzi koaličnými partnermi sa stupňovalo, nedávno však premiér vyjadril snahu spor ukončiť. 

"Dohoda znie, že od dnešného dňa, ak bude chcieť niekto verejne spochybňovať rozhodnutia svojich koaličných partnerov, tak im to najprv povie do očí na koaličnej rade, presne tak, ako sa na dobrú a funkčnú rodinu patrí," napísal premiér v statuse z konca novembra. 

Mala to byť bodka za riešením názorovým odlišností prostredníctvom sociálnych sietí. 

Je však možné, že konflikt už prerástol vzťah medzi Matovičom a Sulíkom.

Branislav Gröhling v pondelok predstavil prvý plán otvárania škôl. Ten však neprešiel. Kritizoval ho i minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO). 

Gröhling tak predstavil druhý plán, ani s tým však na Ústrednom krízovom štábe nepochodil. Podľa zdroja HN ho nepodporil koaličný partner z OĽaNO.

Football news:

Frank Lampard: Back in December, Chelsea were in great shape. I am concerned that we lost it so quickly
Rodgers on Leicester's fight for the championship: It's too early to say, but in the first half of the season we played consistently and at a high level
Only in one season in the Abramovich era did Chelsea score fewer points after 19 rounds than they do now. Then Mourinho was sacked after 16 games
Werner has not scored in 11 games in the Premier League. He has 1 goal in his last 15 games for Chelsea
Manchester United are ready to offer 12 million euros for defender Lance Medina. In September, he was called up to the Argentina national team for the first time
Player Eibar Enric and defender Girona Luna were sentenced to 2 years in prison on probation for publishing a video of a threesome
Bayern will play Egypt's Al-Ahly or Qatar's Al-Duhail in the Club World Cup semi-finals